DALAMAN KAYMAKAMI YAKUTA’NIN İLK İCRAATI NEFES KESTİ!

DORUKTÜRK EGE - Ocak 16, 2022 10:46 am A A

Geldiği günden beri duruşu, sessizliği ve beyefendiliği ile Dalaman Halkının dikkatini çeken Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta göreve başladığı günün haftasında iade-i ziyaretlerle önce esnaflara ardından köylere misafir oldu. Sorunları dinledi, not aldı.
Bunlar rutin ve olması gereken faaliyetlerdi.
Herkes Kaymakamın ilk icraatını bekliyordu ve ilk icraat nefes kesti!
(2016-2021) Trabzon/Vakfıkebir Kaymakamı olarak görev yapan YAKUTA,Trabzon’a olan vefa borcunu bir nebze olsun ödeme adına hem de vatan için şehit düşmüş, gazi olmuş büyüklerimize olan borç adına;
tek tek evlerinde ziyaret ettiği Dalaman’da ikamet eden Şehit ve Gazi Ailelerini toplu olarak Fethiye İlçesindeki Sinemada gösterimde olan Eren Bülbül’ün yaşamından kesitlerin bulunduğu ‘Kesişme; İyi ki Varsın Eren’ filmine Dalaman Kaymakamlığı olarak götürdü.
Kendisinin Üç ilçenin katılımı ile gerçekleşen toplantıda görev alması münasebetiyle katılamadığı bu nezih buluşmada, Kaymakamlık Personeli titiz çalışması, nezaketi ve ilgisi ile Sn. Mesut Yakuta’yı temsil etti.
Film inanılmaz duygu yüklü idi ve çıkışta dolu gözlerle hatıra fotoğrafı çekildi.
Ardından Şehit ve Gazi Aileleri ile birlikte yemek yendi.

Başta değerli evladımız Eren Bülbül olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, sevgi, rahmet ve minnet ile anıyoruz.
Ruhları şad olsun.

DORUKTÜRK MERKEZ (EGE) – DALAMAN
SABİH SAMUR

KESİŞME; İYİ Kİ VARSIN EREN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kesişme; İyi ki Varsın Eren filminde iki şehidin hayat hikayesi ile birlikte ülkemizde yaşanan terör gerçeği, Anadolu ve Karadeniz’deki zorlu yaşam şartlarıyla amansızca mücadele eden insanların hayatlarından kesitlerle beyaz perdeye aktarılıyor.

TRT Ortak Yapımı filmde, mavi ve yeşilin eşsiz birlikteliğini gözler önüne seren Karadeniz’deki bir ailenin, insan ve vatan sevgisini her şeyden önde tutan bir subayın hayatından kesitler yer alıyor.

Tüm Türkiye’de 800 sinema ile birlikte, aynı gün yurt dışında Avusturya, Almanya, İngiltere, Fransa, Danimarka ve Norveç’te vizyona giren TRT Ortak Yapımı “Kesişme; İyi ki Varsın Eren” filmi, Belçika’da 5 Ocak, Azerbaycan’da ise 6 Ocak’ta seyirciyle buluşacak.

KESİŞME; İYİ Kİ VARSIN EREN FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

İstanbul, Trabzon, Niğde ve Hatay başta olmak üzere 9 ayrı ilde çekilen filmin çekim süresi ise 12 hafta sürdü.

EREN BÜLBÜL KİMDİR?

Eren Bülbül, 1 Ocak 2002 tarihinde Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya geldi. 4,5 yaşından beri Trabzonspor taraftarı olan şehit Bülbül’ün hayali bir gün Trabzonspor forması giymekti. Eren Bülbül, 11 Ağustos 2017 tarihinde doğduğu topraklar olan Trabzon Maçka’da şehit oldu…

EREN BÜLBÜL KAÇ YAŞINDA VE KİM TARAFINDAN ŞEHİT EDİLDİ?

Maçka’nın Köprüyanı Mahallesi’ndeki Vazelon Manastırı yakınlarında güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK arasında çıkan çatışmanın ardından, PKK’ya bağlı grup erzak almak amacıyla bölgedeki bir eve girdi. Grubu, girdikleri evden erzak çalarken gören Eren Bülbül durumu jandarma ve polislerden oluşan ekibe haber verdi. Eren Bülbül daha sonra PKK’lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle birlikte giderken, Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte hain terör örgütü PKK’lıların saldırısı sonucu hayatını kaybetti.

Eren Bülbül şehit olduğunda 15 yaşında idi.

Bu haber 706 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 10:46 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.