KARAKUŞ’TAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI

DORUKTÜRK EGE - Ağustos 29, 2020 8:50 am A A

Adına “Vatan” dediğimiz terle ve kanla sulanmış, bedel ödenmiş  topraklarımızın kurtuluşu ve bağımsızlığımızı müjdeleyen 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
Milletimiz tarih boyunca bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla taviz vermemiş bu uğurda her türlü mücadeleyi göze almıştır. Esarete karşı boyun eğmeyen milletimiz, başlattığı Kurtuluş Savaşı ile bağımsızlık ideali etrafında kenetlenerek, eşsiz zaferler kazanmıştır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı bağımsızlık mücadelesi vatan topraklarının her köşesine yayılarak 30 Ağustos 1922 de kazanılan büyük zaferle başarıya ulaşmıştır.
Ülkemizi parçalamak isteyenlere karşı milletimizin tüm imkânsızlıklara rağmen gösterdiği sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılan bu zafer, bağımsızlık mücadelemizin dönüm noktalarından biridir.”

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimiz ve kahraman ordumuzun tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi de minnet ve saygıyla anıyorum.

 

Muhammet KARAKUŞ
DALAMAN Belediye Başkanı

Bu haber 367 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 8:50 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.