Dalaman Sekalılar Derneği Geçici Yönetim Kurulunun ilk ziyareti Dalaman Belediye Başkanlığı

ÇALIŞAN TÜRKİYE - Temmuz 13, 2021 12:40 pm A A

Dalaman Kaymakamlığına 13 Temmuz 2021 (bugün) itibariyle kuruluş bildiriminde bulunan Dalaman SEKALILAR Derneği ilk ziyaretini Dalaman Belediye Başkanı Sn. Muhammet Karakuş’a yaptı.

Dalaman SEKALILAR Derneği Geçici Yönetim Kurulunu oluşturan Nezike Balaban Öregil, Mehmet Madenci, Macit Özdemir’den oluşan heyet, Sn. Karakuş’a bilgilendirme ziyaretinde bulundu.
Kurucu Üye Sn. Macit Özdemir, “Nazilli’de yaşamama rağmen Dalaman’dan hiç kopmadım. Evlatlarım da Dalaman’a fillen hizmet etmektedir” dedi.
Sn. Öregil ve Sn. Madenci ise “Dalaman bizim her şeyimiz, Dalaman’a ömrümüzün sonuna kadar hizmet etmeye devam edeceğiz” dediler.
Dalaman Belediye Başkanımız Sn. Muhammet Karakuş ise lise yıllarında SEKA’da staj yaptığını ve herkesin olduğu gibi hafıza ve anılarda SEKA’nın yerinin çok önemli olduğunu ve bu nedenle böyle bir dernek kurulmasından dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.
Karakuş, “gerek belediye gerekse şahsen elimden ne geliyorsa bana ne ihtiyacınız varsa her türlü yanınızdayım” dedi.
Kendilerine bir ziyaret anı hediyesi takdim eden Başkan Karakuş dernek yöneticileri ile fotoğraf çekildi.
Ziyarette Dalaman Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Hüseyin Ertuğrul da hazır bulundu.

Dalaman SEKALILAR DERNEĞİ KURULUŞ AMACI:

SEKA adını yaşatmak, maddi ve manevi kollamak ve gözetmek, Dalaman, çevresi ve ülkemiz için toplumsal önemini canlı tutmak, Dalaman şehrimize kattığı değeri, ünü ve bilinirliğini sürdürerek, projeler üretmek, Dalaman SEKA Kağıt Fabrikasında çalışmış, emekli olmuş SEKA camiasında ve lojmanlarında büyüyüp yetişmiş, SEKA kültürünü tanıyan aile bireyleri, çocukları, torunları, yardımlaşma ve dayanışma amacı ile kurulmuştur.

DORUKTÜRK MERKEZ, SABİH SAMUR, DALAMAN

Bu haber 920 kez okundu.
ÇALIŞAN TÜRKİYE - 12:40 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.