Davutoğlu’ndan Erdoğan’ı çok kızdıracak sözler

GÜNCEL - Nisan 3, 2022 11:17 am A A

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay’a konuşan Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan için, “Muhafazakârlıktan müteahhitliğe evrildi” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP’den ayrılma sürecini ve 6 liderin buluşmasını Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay’a değerlendirdi.

Davuoğlu, Erdoğan hakkında “Muhafazakârlıktan müteahhitliğe evrildi. İktidar gücü karşısında sınavı kaybetti” ifadelerini kullandı.

2011 seçimlerini baz alan Davutoğlu, “Saray’da AK Parti’ye oy verenlerin oranı yüzde 25’i geçmez” ifadelerini kullanırken “Erdoğan, sadece Cumhuriyet tarihinin değil, Üçüncü Selim’den bu yana Osmanlı döneminin de bütün birikimlerini, kurumlarını tüketti, tarumar etti” dedi.

6 liderin bir araya gelmesini Cumhuriyet tarihinin en geniş tabanlı siyasi buluşma masası olduğunu ifade eden Ahmet Davutoğlu, “Göreceksiniz altı partinin lideri bir araya gelerek, aklın yolunu izleyecek, Türkiye gerçeklerini dikkate alacak ve cumhurbaşkanı adayını belirleyecek.” şeklinde konuştu.

Bu haber 454 kez okundu.
GÜNCEL - 11:17 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.