Dr. Vecdet ÖZ; Bir 19 Mayıs’ı daha buruk bir şekilde idrak ettik

Gündem - Mayıs 19, 2022 2:23 pm A A

Değerli Dostlarım,

Bir 19 Mayıs’ı daha buruk bir şekilde idrak ettik. Maalesef yine adet yerini bulsun vatan sevdalıları sussun diye usulen kutlanan bir bayram yaşadık.. Yine hoş olmayan manzaralar eşliğinde.!

Milli değerlerin farkında olmayan ya da karşısında olan, varsa yoksa şahsi ikbal ve rant peşinde koşan bir zihniyetten bunu beklemek zaten sinir harbi ve beyhude bir çabadır..

Bir düşünün yıllarca nelere şahit olduk;

Söz konusu vatan değil makam, rant ve çıkar olduğunda farklı ideolojilerin mafyayı da içine alarak nasıl bir araya geldiğine..

Hep birlikte yetimin, fakirin, fukaranın hakkını vicdansızca nasıl yediğine..

Cumhuriyet’in kazanımı ve ecdat mirası olan mal varlıklarını hep birlikte nasıl iç ettiklerine..

Yıllar içinde alın teriyle kurulmuş ve milyonlarca kişiyi istihdam etmiş masum Anadolu şirketlerine nasıl çöktüklerine..

Tüm bunları yaparken de inancı ve milliyetçiliği pervasızca nasıl istismar ettiklerine..

Başta Cumhuriyet’in banisi büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarına ve milli değerlere nasıl hakaret edildiğine..

Yapılan onca ihanete, yıkıma ve skandala hep birlikte şahit olduk.

Artık olanlara ve bu onur kırıklığına olan sabrımız tahammül edilemez seviyededir. Bunun çözümü ise demokratik yollardan geçmektedir..

Toplumsal ve ulusal onurumuzun yeniden inşaası için kolları sıvadık ve ülkemizi yeniden 19 Mayıs 1919 günü yola çıkan kahramanlara layık bir iktidara kavuşturmaya ant içtik..

Nutuk ve Gençliğe Hitabe’yi kılavuz aldık..

Tarihine, kahramanlarına, bayrağına, marşına, milli bayramlarına, milli kimliğine, vatanına, istiklaline ve istikbaline sahip çıkmayan bir millet, milli şuurunu yitirmiş zavallılardan oluşan bir güruhtur ve her türlü musibete müstahaktır..

Milli bayramları coşku içinde kutlayacağımız ve bu zihniyete dur diyeceğimiz huzurlu günler çok yakındır.

Bayramımız kutlu olsun.

 

Dr. Vecdet ÖZ
ADALET Partisi
Genel Başkan

Bu haber 426 kez okundu.
Gündem - 2:23 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.