Edirne’nin AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU mu olacak?

Sabih Samur - Eylül 19, 2018 8:51 am A A

Kurban Bayramını Edirne’de ailemle geçirdim. Dalaman’a dönüş öncesi bir çok esnaf arkadaş ile sohbetlerde bulundum, daha ziyade dinledim ve not aldım.
Dalaman’a dönüş sonrası ise malum iç ve dış gündemin yoğunluğu ve yerel seçim tarihinin öne alınmama sebebiyle de olsa gerek konuyu köşeme taşımadım.
Dün İYİ Parti ile CHP’nin Ankara ile ilgili ön görüşmelerde bulundukları konusu basında yer alınca, Edirne’de de İYİ Parti’nin mevcut potansiyelini kullanmak isteyeceğini göz ardı etmeyerek EDİRNE merkezli makalemi sizlerle paylaşmam gerektiğini düşündüm.

Edirne’deki Esnaf sohbetlerimde bir kaç ortak payda var:

1- Mevcut Başkan Gürkan halktan kopuk. Sıcak temas yok.
Sorunlar olduğu gibi duruyor.
2- Ciğer esnafının dışındaki esnaf çok zor durumda. Siftah yapmayan esnaflar var ve çözüm yok.
3- Şehrin alt yapısı eleştirildiğinde alınan yanıt genelde aynı.
“Hiç görülmeyen oranda kuvvetli yağış”
4- Otopark sorunu
5- Selimiye Turizmi dışında hiçbir alternatif enstrüman geliştirilmemiş olması

Böyle devam edip gidiyor. Esnaf dolmuş, vatandaş gergin ve önünü göremiyor.
Bu sayılan maddeler sadece Başkanın çözebileceği şeyler mi? Tartışılır. Çözebilecekleri de var, hükümeti ilgilendiren ve Ankara’nın çözmesi gerekenlerde var.
Bir de vatandaşı en çok rahatsız eden konu ise “burası nasıl olsa CHP’nin Kalesi” söylemi. Çalışsan da çalışmasan da kişiye değil partiye oy verildiği için yine kazanırız rahatlığı.
Bu defa durum Edirne’de farklı olacak gibi gözüküyor. Çünkü tepki dillendirilmeye başlamış.
Bir de Recep Tayyip Erdoğan faktörü var.
Erdoğan’ın En çok almayı istediği üç ilden biri Edirne!
Bu konuyu gurur davası yapmış durumda.
İşte tamda bu noktada konuştuğum tüm kişiler sözleşmiş gibi kendi adayını oluşturmuş durumdalar.
Kim bu aday?
Dr. Mehmet Müezzinoğlu

“Edirne, CHP’ye oy vermiş olmasına rağmen, Edirne’den hiç elini çekmedi, yaptığı hizmetler ortada” diyor vatandaş.
Ve ekliyor: “Eğer Erdoğan, Müezzinoğlu’nu Edirne’de aday yaparsa ne CHP ne de olası ittifak bu defa Edirne’yi alamaz.
Vatandaş böyle söylüyor. Son söz ise sandıkta.
Memleket için hayırlısı ne ise o olsun diyelim.
Edirne’ye selam olsun.

Sabih Samur, 19 Eylül 2018 Çarşamba, TÜRKİYE

Dr. Mehmet Müezzinoğlu kimdir?

9 Ocak 1955’te Batı Trakya Gümülcine’de doğdu. Çocukluk ve gençlik yıllarını Rumeli’de geçiren Müezzinoğlu, 1970 yılında İstanbul’a geldi. Lise tahsilini İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Batı Trakya’ya döndü. Genç bir doktor olarak ideallerini gerçekleştirmenin ancak ata vatanında mümkün olduğunu düşündüğünden 1983 yılında Meriç Nehri’ni aşarak Türkiye’ye iltica etti. 1983-1986 yılları arasında İstanbul Haseki Hastanesi’nde İç Hastalıkları ihtisasını tamamladı. 1986 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu. 1992 yılında Refah Partisi’nde aktif siyasete katıldı. AK Parti’nin kuruluş çalışmalarında bulundu ve İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2002 – 2007 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak görev yaptı. 2007 Genel Seçimlerinde İstanbul, 2011 Genel Seçimlerinde Edirne ilimizden milletvekili seçilen Müezzinoğlu, 61. Hükümette Sağlık Bakanlığı görevine getirildi. 22 Mayıs 2016 tarihinde devraldığı AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler’den sorumlu Genel Başkanlığı Yardımcılığı görevinin ardından 01 Eylül 2016 tarihinde 65. Hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine getirildi.

Avcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Batı Trakya Eğitim Kültür Vakfı ve Balkan Medeniyeti Derneğinin Kurucu Üyesi, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin Üyesidir. Orta düzeyde Yunanca, İngilizce ve Arapça bilen Bakanımız, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bu haber 703 kez okundu.

Sabih Samur - 8:51 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.