Ekrem İmamoğlu’ndan talimat: Veritabanı incelensin, harcama yapmayın

Gündem - Nisan 19, 2019 9:24 am A A

Ekrem İmamoğlu, Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Genel Sekreterliğe gönderdiği yazıda İstanbul Büyükşehir Belediyesi veritabanını incelemek üzere müfettiş görevlendirdi, ikinci bir talimata kadar harcamaların durdurulmasını istedi.

Göreve başlayan İmamoğlu ilk mesai gününde kendi imzasıyla Teftiş Kurulu Başkanlığı’na gönderilen belgeyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin elektronik veritabanı ve altyapısına dair araştırma yapmak üzere iki müfettişi yetkilendirdi. Ekrem İmamoğlu Teftiş Kurulu Başkanlığı’na verdiği talimatla belediye bünyesindeki 2 müfettiş ve belediye içinden ya da dışından belirlenecek 3 uzman dahil edilerek 5 kişilik heyetle İBB’nin bütünkayıtların elektronik olarak kopyalanmasını istedi.

İBB VERİTABANINI İNCELEMEK ÜZERE MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

İmamoğlu’nun Teftiş Kurulu Başkanlığı’na gönderdiği yazılı talimatında şu ifadeler yer aldı:

“Belediyemiz Müfettişlerinden Emine Sema Ballı ve Kaya Albayrak Belediyemiz çalışanlarından ve/veya dışarıdan belirlenecek üç uzman ile Belediyemiz ve bağlı kuruluşlarının elektronik veri tabanı ve altyapılarında her türlü inceleme ve araştırmayı yapmaya ve veri tabanı ve altyapıyı kopyalamaya yetkilendirilmiştir. Gereğini rica ederim.”

KAYITLI ARAÇ, TELEFON VE BİLGİSARAY KULLANANLARIN LİSTESİNİ İSTEDİ

Görevlendirilen müfettişlerin yanı sıra Ekrem İmamoğlu’nun belediyeye bağlı şirketlere kayıtlı araç, telefon ve bilgisayarları kullananların listesini istediği öğrenildi.

İKİNCİ TALİMATTA HARCAMALARIN DURDURULMASINI İSTEDİ

Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreterliğe gönderdiği ikinci talimatında belediye harcamalarının durdurulmasını istedi. Talimatta, “18.04.2019 tarihinden itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bağlı kuruluşlarının (İSKİ ve İETT) ve iştiraklarinin günlük ve rutin işleri aksatmayacak şekilde iş ve işlemlerin devam ettirilmesine, bu kapsamın dışında kalan ödeme, harcama, ihale, doğrudan temin, mal ve hizmet alımı, personel alımı, araç kiralama, alım satım, gayrimenkul kiralama, alış ve satış ve benzeri tüm işler ve işlemler ikinci bir talimata kadar durdurulmasına karar verilmiştir. Bilgi edinilmesini ve gereğini rica ederim. Ekrem İmamoğlu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı” ifadeleri kullanıldı.

İBB’NİN BİRİMLERİNE TEBLİĞ EDİLDİ

Her iki belgenin Genel Sekreterlik, Teftiş Kurulu Başkanlığı, İSKİ Genel Müdürlüğü, İETT Genel Müdürlüğü ve İştiraklere dağıtıldığı görüldü. Belgelerin söz konusu birimlere saat 16.00 itibarıyla tebliğ edildiği öğrenildi.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 280 kez okundu.

Gündem - 9:24 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.