Erdoğan: Seçim yenilenirse İstanbul’u alırız

Gündem - Mayıs 2, 2019 6:42 am A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı alması durumunda, AK Parti’nin kazanacağına inandığını söyledi.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberine göre siyasi kulislerde İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin, AK Parti yönünden ‘risk’ oluşturacağı ve CHP’nin mağdur rolünü üstlenerek, daha yüksek oy olabileceği iddiaları gündem oluşturmaya devam ediyor.

AK Parti cephesinde de, seçim yenilenmesi konusu ile alakalı farklı görüşler dile getiriliyor. Seçimlerin yenilenmesinin yaşanan ekonomik olumsuzluklar sebebiyle sonucu değiştirmeyeceği görüşünün yanı sıra, AK Parti’nin seçimlerden başarı ile çıkacağını düşünenler de bulunuyor.

‘SONUCA SAYGILIYIM’

Cumhurbaşkanı Erdoğan da, AK Parti’nin İstanbul seçimlerinin iptal edilmesine yönelik YSK’daki süreci yakından takip ediyor. YSK’daki gelişmelerle alakalı kurmaylarından sürekli olarak bilgi alan Erdoğan, son bir hafta içerisinde yaptığı toplantılarda da İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi konusu ile alakalı ‘ümitli’ olduğunu, fakat ne karar çıkarsa çıksın buna saygı duyacaklarını dile getirdi.

Kamuoyunda, seçimler yenilense bile AK Parti’nin bir defa daha kaybedeceği değerlendirmeleri yapıldığını hatırlatan Erdoğan, kurmaylarına 7 Haziran 2015’te yapılan genel seçimleri hatırlattı. Edinilen bilgilere göre Erdoğan, şu şekilde konuştu:

“Bazı arkadaşlar seçimler yenilerse, AK Parti’nin daha kötü oy alacağını ya da kaybedeceğini düşünüyor ama ben buna katılmıyorum. 7 Haziran 2015 seçimlerini hatırlayın. O süreçte, parti içierisinde birçok kişi de dahil, seçimin yenilenmesini istememiş, koalisyonla yola devam edileceğinin daha doğru olacağını dile getirmişti. Ama ben o gün de vatandaşın tepkisini görmüştüm. Yani seçim olursa tek başımıza iktidar olacağımız görünüyordu. Bugün de İstanbul’da aynı şeyi görüyorum. Seçim tekrarlanırsa seçimleri kazanacağımıza yüzde yüz inanıyorum.”

Kaynak Sputnik

Bu haber 356 kez okundu.

Gündem - 6:42 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.