Erdoğan: Türkiye, savunma sanayi ihtiyaçlarının yüzde 65’ini kendisi üretebilen bir ülke durumuna gelmiştir

ÇALIŞAN TÜRKİYE - Eylül 22, 2018 1:04 pm A A

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST’te konuştu. Erdoğan, ” Türkiye, savunma sanayi ihtiyaçlarının yüzde 65’ini kendisi üretebilen bir ülke durumuna gelmiştir.
” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin (TEKNOFEST) düzenlendiği İstanbul Yeni Havalimanı’na uçakla geldi.

Kısıklı’daki konutundan ayrılan Erdoğan, daha sonra uçakla TEKNOFEST’in gerçekleştirildiği İstanbul Yeni Havalimanı’na geçti.

ATA UÇAĞINA F-16’LAR EŞLİK ETTİ

Erdoğan’ın içinde bulunduğu ATA uçağına F-16’lar da eşlik etti. Bir süre alçak uçuşla alandaki vatandaşları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağı, alana indi.

sd-009.jpg

”DİJİTAL GÜVENLİĞİNİZ YOKSA ÖZGÜRLÜĞÜNÜZÜ SAĞLAYAMAZSINIZ”

Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Günümüz dünyasında, gerçek anlamda bağımsızlığın birinci şartı; teknolojiyi tasarlayan, üreten ve ihraç eden ülke konumuna ulaşmaktır. Ne zaman hayal etmeyi bıraktıysak işte o zaman gerilemeye başladık. TEKNOFEST’in bizler için bir sıçrama vesilesi olmasını düşünüyorum. Ülkemizin milli teknoloji hamlesinin başarıya ulaşması teknoloji üreten bir toplum haline dönüşmemizle mümkündür.

Son yıllarda yaşadığımız her hadise özellikle bizlere bazı uyarılar yapıyor. Bu bakımdan atacağımız adımlar bu alandaki yatırımlar teknolojinin tüm alanlarında en önlerde olmamız gerektiğini göstermiştir. Ülkemizin ‘Milli Teknoloji Hamlesi’nin başarıya ulaşması, teknoloji üreten bir toplum haline dönüşmemizle mümkündür. Teknoloji konusunda sadece kullanıcı olarak kaldığımız sürece, hiçbir alanda özgürlüğümüzü garanti altına alamayız. Dijital güvenliğiniz yoksa istediğiniz kadar fiziki tedbir uygulayın gerçek manada özgürlüğünüzü sağlayamazsınız. Türkiye, savunma sanayi ihtiyaçlarının yüzde 65’ini kendisi üretebilen bir ülke durumuna gelmiştir.

asd-078.jpg

”TERÖR ÖRGÜTLERİNE 19 BİN TIR, 3 BİN KARGO UÇAĞIYLA MÜHİMMAT GÖNDERİYORLAR”

Terör örgütlerine 19 bin TIR silah mühimmat gönderiyorlar 3 bin kargo uçağıyla silah mühimmat gönderiyorlar bunlar bize dost, stratejik ortak görünenler. Bu dönemde de elbette projelerimiz sabote edilmeye çalışıldı ama artık bu projeleri sabote edecek bir iktidar yok, bu projelere ön açan bir iktidar var. Açık konuşmak gerekirse şayet bu düzeye gelmemiş olmasaydık şu anda yürüttüğümüz sınır içi ve ötesi operasyonlarda çok büyük zorluklarla karşılaşırdık. Bilim insanlarımızın yurda dönüş seferberliğini başlatıyor ve uluslararası lider araştırmacılar programı hazırlıyoruz. Buradan dünyanın her yerindeki bilim insanlarımızı, ülkemizde başlattığımız bilim ve teknoloji atılımımıza katılmaya davet ediyorum.”

asds-004.jpg

Gençlerin karşıladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsunun bulunduğu pilot üniforması giydiği görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan uçağa, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da F-16 ile eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, F-16 ile kendisine eşlik eden Milli Savunma Bakanı Akar’ı da uçaktan selamladı. Erdoğan, uçaktan inişinde kendisini karşılayan TEKNOFEST ekibindeki gençlerle fotoğraf çektirdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bu haber 529 kez okundu.

ÇALIŞAN TÜRKİYE - 1:04 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.