Erdoğan’dan Ak Parti’den kopuşların önüne geçmek için yeni hamle!

GÜNCEL - Kasım 2, 2019 11:50 am A A

AK Parti’de, yeni kurulacak partilere, küskün partilileri kaptırmamak için hamle üstüne hamle yapılıyor. İşi sıkı tutmaya çalışan Erdoğan’ın yeni formül arayışı içerisinde olduğu öğrenildi.

Ak Parti’de eski Kurucular Kurulu Üyesi ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bu yılın sonuna doğru kuracakları partilere tabandan geçişlerin önüne geçmek ve engellemek için çalışan Ak Parti yönetimi, teşkilatı mercek altına alıp çeşitli formüller geliştirme çabası içerisinde…

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın parti kongrelerinde teşkilat yönetimlerinin yarısına yakınını değiştireceği konuşulurken, yapılacak değişimde kırgın ve küskün konumdaki eski il ve ilçe başkanlarına görev verilerek partiden kopmaları önlenecek.

KONGRE TAKVİMİ YENİDEN KONUŞULDU

Ak Parti’nin geçtiğimiz günlerde yapılan son MKYK ve MYK toplantılarında kongre süreciyle ilgili sunumlar yapıldı. Kongre takvimi yeniden gözden geçirildi. Takvime göre delege seçimleri bu ay sonuna kadar tamamlanacak, aralık ayında ise belde kongreleri, ocak ayından itibaren ise ilçe kongrelerinin başlayacağı bilgisi konuşuldu.

 

YÖNETİMLERİN YARISINA YAKINI DEĞİŞTİRİLECEK

Erdoğan, eski il başkanları toplantısında büyük kongrenin 2020’nin sonuna doğru yapılacağını belirtti.
Erdoğan’ın, kongrelerle teşkilat yönetimlerinin yarısına yakınını değiştireceği belirtiliyor.

PARTİDEN KOPUŞLARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN YENİ FORMÜL

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre teşkilatlarda yapılacak değişimde, kırgın ve küskün olan eski il ve ilçe başkanlarına görev verilecek böylece partiden kopmaların önlenmesi amaçlanacak. 400’e yakın eski il başkanının bazılarının, önümüzdeki yıl yapılacak büyük kongrede 1450 delege arasında yer alması beklenirken, delege olamayanlara ise teşkilat yönetimlerinde görev verilmesi üzerinde duruluyor.

Kaynak: MİLLİ GAZETE

Bu haber 202 kez okundu.

GÜNCEL - 11:50 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.