HSK 17 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti

Gündem - Ocak 10, 2019 1:49 pm A A

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) FETÖ irtibatı nedeniyle 17 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, HSK Genel Kurulunun bugün yapıtığı toplantıda, FETÖ ile irtibatı, iltisakı ve münasebeti tespit edilen hakim ve savcıların durumunu görüşüldü. İncelemenin sonrasında 17 hakim ve savcının, FETÖ ile irtibat, iltisak ve münasebet nedeniyle meslekten ihraç edilmesine karar verildi.

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin sonrasında yaşanan süreçte HSK tarafından 4 bin 500’den fazla hakim ve savcı hakkında FETÖ üyeliğinden işlem yapılmış ve bu şahıslar meslekten ihraç edilmişti.

HSK’DAN İHRAÇ EDİLEN HAKİM VE SAVCILARIN İSİMLERİ ŞU ŞEKİLDE:

“Ankara Batı Savcısı Ferhat Sarıkaya, Mersin Cumhuriyet Savcısı İdris Turgut, İstanbul Hakimi Caner Kahraman, Manavgat Hakimi Feyza Temizkan, Gebze Hakimi Lokman Kambur, Şanlıurfa Hakimi Yakup Tatlı, Erzurum İdare Mahkemesi Üyesi Sümeyra Anuk, Adana Cumhuriyet Savcısı Mustafa İbrahim Kenanoğlu, Ilgaz Cumhuriyet Savcısı Habip Nişancı, İstanbul Vergi Mahkemesi Üyesi Sayıt Dedebalı, Yatağan Hakimi Ergül Bala, Ankara İdare Mahkemesi Üyesi Sümeyra Suphandağı, Adana Hakimi Ayşe Atalay, Gaziantep Hakimi Mahmut Yaşar, Mardin İdare Mahkemesi Üyesi Tuba Şule Kızıltoprak, Germencik Cumhuriyet Savcısı Onur Kaya, Çatalca Cumhuriyet Savcısı Muhammed Emin Yeler.”

Kaynak MilliGazete

Bu haber 55 kez okundu.

Gündem - 1:49 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.