İmamoğlu’ndan Yıldırım’a: “Kazanacağız ve sevdiği mesleğe geri dönecek”

GÜNCEL - Ocak 25, 2019 10:30 am A A

Ekrem İmamoğlu, kendisinin İstanbul’da herkesin adayı olduğunu söylerken, Meclis başkanlığını bırakmayan rakibi Binali Yıldırım için, “Kazanacağız ve sevdiği mesleğe geri dönecek” yorumunda bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat isimli programa konuk oldu. Halkın en önemli sıkıntılarının başında ekonomik zorluklar ve işsizliğin yer aldığını söyleyen İmamoğlu, “Pazarlarda bunu derinden hissediyorsunuz. İstanbul ekonomiyi yoksulluğu bu kadar hissediyorsa, Türkiye’yi Allah korusun.” ifadelerini kullandı. İmamoğlu, Meclis başkanlığını bırakmayan seçim yarışındaki rakibi Binali Yıldırım için ise “Kazanacağız ve sevdiği mesleğe geri dönecek” yorumunda bulundu.

“KENTTE 350 BİN KİŞİNİN MESLEĞİ YOK”

İstanbul’da 1 milyon 161 bin, 0 ila 4 yaş aralığında çocuk bulunduğuna vurgu yapan İmamoğlu, çok sayıda annenin sosyal yaşama katılmakta güçlük çektiğini söyledi. İstanbul’daki kreş sayısını artırarak bu problemi aşacaklarını ifade eden Başkan Adayı, “İstanbul eğitim seferberliğine muhtaç. 350 bin kişinin mesleği yok, çalışmıyor. İstanbul’da kadını genci işe sokacağız. Kadınlar yaşama katkı sunabilse bambaşka bir İstanbul olur.” açıklamasını yaptı.

“BEN İSTANBUL İTTİFAKININ ADAYIYIM”

Her kesimin oyuna talip olduğunu ifade eden Ekrem İmamoğlu, “Biz İstanbulluyuz. Kürt vatandaşlarımızın en fazla yaşadığı kent İstanbul. İstanbulluyuz ayrım yapmayız. Ekmeğimiz, çayımız aynı. Kimlik üzerinden siyaset yapılmasından bu millet usandı” dedi.

“KENTİ KENDİ KAYNAKLARIYLA YÖNETECEĞİZ”

İstanbul’u yönetmek konusu ile ilgili en ufak bir kuşkularının olmadığına dikkat çeken İmamoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Biz bu kenti kendi kaynaklarıyla yöneteceğiz. İstanbul’un, beyinleri zeki insanları var. İstanbul’u yönetme konusunda en ufak bir kuşkumuz yok. İstanbul’un yeni bir nefese ihtiyacı var.”

“BEN YERİNDE OLSAM BIRAKIRDIM”

İmamoğlu, yerel seçimlerdeki rakibi Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı’nı bırakmaması ile ilgili ise şu yorumu yaptı: “Ben yerinde olsam Meclis Başkanlığı görevinden istifa ederdim. Bir anayasa maddesi var. Ancak benim şahsi gündemim değil. Bu kadar tartışmak da hoş değil. Ancak 1 Nisan’da sevdiği mesleğe geri dönecek. Biz kazanacağız.”

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 76 kez okundu.

GÜNCEL - 10:30 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.