İmamoğlu’ndan Yıldırım’ın istifa kararına ilişkin açıklama

GÜNCEL - Ocak 30, 2019 8:25 am A A

CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’ndan istifa etme kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP’nin İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’ndan istifa etme kararı ile ilgili konuştu. İmamoğlu, “Doğru yolu buldu, bence şimdiden vermesi lazım, anayasa maddesi netti zaten.” dedi.

31 Mart Yerel Seçim çalışmalarını devam ettiren CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir’de seçim çalışmasına katıldı.

İMAMOĞLU: DOĞRU YOLU BULDU, ANAYASA MADDESİ NETTİ ZATEN

İmamoğlu, TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın istifasına dair sorularını cevapladı. Doğru kararın verildiğini ifade eden İmamoğlu, “İstifa edeceğini açıkladı. Doğru yolu buldu. Anayasa maddesi netti zaten. 18 Şubat gibi tarih belirledi. ‘Yüksek Seçim Kuruluna dilekçe verildiği gün istifamı vereceğim’ dedi. Bence şimdiden vermesi lazım. Çünkü doğru olanda o, aksi takdirde siyasi faaliyette bulunamaz diye bir madde var. Sayın Yıldırım’ın açıklamalarında bu süreci sosyal faaliyet olarak kabul etmişti. Neyse ki en azından doğru olduğunu anladı.” dedi.

BİNALİ YILDIRIM: ’18 ŞUBAT TARİHİ İTİBARIYLA İSTİFA EDECEĞİM’

TBMM Başkanı ve Ak Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, dün akşam katıldığı canlı yayın programında istifa tartışmalarına son noktayı koydu. Yıldırım programda yaptığı açıklamada, “İlk kez açıklıyorum. Adaylık müracatımın yapıldığı andan itibaren görevimi bırakıyorum. Benim için Meclis Başkanlığı meselesi 18 Şubat tarihi itibarıyla tamamdır. Görevimi tamamlamış olacağım” dedi.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 97 kez okundu.
İlgili Haberler

GÜNCEL - 8:25 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.