John Bolton’un Türkiye ziyareti: ABD’nin sinsi planı ne?

Dünya - Ocak 2, 2019 1:58 pm A A

Trump’ın Danışmanı John Bolton’un Türkiye’ye yapacağı ziyarete dair bir makale kaleme alan Serdar Turgut, ilgi çeken ifadeler kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, 8 Ocak’ta Türkiye’ye gelerek temaslarda bulunacak.

Siyonist İsrail Rejimi’nin ardından Türkiye’yi ziyaret edecek olan Bolton, konuya dair yaptığı açıklamada, “Ocakta İsrail ve Türkiye’ye gitmek için sabırsızlanıyorum. DEAŞ’la mücadelenin bir ileri aşamasını ve bölgedeki müttefiklerle ortakların denk geldiği güvenlik sorunlarını konuşacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

“İRAN KONUSUNU SIK SIK MASADA TUTMAK İSTEYECEK”

ABD’nin Suriye’den çekilme kararının açıklanması ardından Bolton’un Türkiye’yi ziyaret edecek olması söz konusu ziyaretin önemini daha da arttırırken Habertürk yazarı Serdar Turgut konuya dair bir makale kaleme aldı.

Serdar Turgut, ‘ABD’den gelen heyet’ başlıklı makalesinde ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Günvelik Danışmanı John Bolton başkanlığında Türkiye’ye gelecek olan heyetin İran hususunu sürekli masada tutmak isteyeceğini ifade etti.

John Bolton’un Suriye’ye bakışının yalnızca İsrail’in emniyetini sağlamak ve İran etkisini azaltmak noktasında olduğunu ifade eden Serdar Turgut, “Amerikan askerleri sahadan çekildikten sonra Türkiye ile İran’ı kaşı karşıya getirme planları yapıldığı ifade ediliyor Washington’da” ifadelerini kullandı.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 66 kez okundu.

Dünya - 1:58 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.