Karaca, Dalaman Kitap Günleri’ne konuşmacı olarak katıldı

DORUKTÜRK EGE - Ağustos 25, 2023 5:55 pm A A

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Dalaman “Kitap Günleri” etkinliğinde tarım ve sosyal belediyecilik söyleşinde konuştu.

Dalaman Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen, 30 yayınevinin yer aldığı etkinlikte yazarlar kitaplarını imzalıyor, söyleşi programları organize ediliyor. Etkinlik, halktan ve öğrencilerden ilgi görüyor. Etkinlik kapsamında Dalaman Kitap Günleri etkinliğinin dördüncü gününde Tarım ve Sosyal Belediyecilik söyleşisi yapıldı.

Söyleşiye konuşmacı olarak katılan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, sosyal belediyecilikle ilgili çalışmalarını anlattı. Maçoğlu, “Tunceli’de nohut yetiştirerek öğrencilere burs sağlıyoruz. Çiftçilerimizin emeği ile tarladan toplanan doğal ürünleri vatandaşlarımızın sofrasına ulaştırıyoruz. Sosyal belediyecilik gereği bizim bunları yapmamız gerekiyor ve gayet başarılı ilerliyoruz.” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da ilçedeki mevcut kooperatif işleyişi ve ata tohum ile üretimden söz etti.  Karaca, “Bizim bahçe projesiyle atıl durumda olan 180 dönüm arazide ekim işlemi yaptık. Kayaköy Mahallemizde; Kaya İnciri, zeytin ve nohut dikimi yaptık. Çenger ve İncirköy mahallelerimizde zeytin ağacı dikimi ve bu sayede zeytinyağı üretimi yaptık. Yeşilüzümlü’ye aromatik bitkiler bahçesinde lavanta, biberiye, altınotu ekimi ve hasadı yaptık” dedi. Karaca üretimi belediye olarak her zaman desteklerini belirterek, “Yaşanılan pandemi sürecinde, üretim, tüketim ve beslenme alışkanlıklarının büyük öneme sahip olduğu görüldü. Bu süreçte Fethiye Belediyesi olarak kooperatiflerle yaptığımız anlaşma ile üretimi teşvik ediyoruz” dedi. S.S. Dalaman Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Sezer Durmuş ise kooperatifin halka ve çiftçiye yararını anlattı.

#dalamankitapgünleri

DORUKTÜRK EGE – DALAMAN 

 

Bu haber 155 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 5:55 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.