Kaymakam YAKUTA’nın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı

DORUKTÜRK EGE - Kasım 9, 2022 6:51 pm A A

Dalaman Kaymakamı Sn. Mesut YAKUTA’nın
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı;

Devletimizin kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete inkilalinin 84. yıl dönümünde rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.
Büyük Önder Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla andığımız her 10 Kasım günü, onun düşünce ve hedeflerinin daha iyi anlaşılması, gelecek kuşaklara aktarılması bakımından çok önemlidir.
10 Kasım bizim için, onun manevi varlığında, en büyük eseri olan Cumhuriyetimizi geliştirip, yücelterek korumak ve geleceğe taşımak, bağımsızlığımıza sahip çıkmak bakımından anlam bulmaktadır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün en büyük ideali, temellerini attığı Türkiye Cumhuriyetini çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmaktı. Bugün bizlere düşen; vatanımıza ve bayrağımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun bırakmış olduğu mirası geleceğe taşımak ve göstermiş olduğu yolda muassır medeniyetler seviyesine ulaşmak için var gücümüzle çalışmaktır.
Millet olarak hepimiz, Ata’mıza duyduğumuz sevgi ve vefayı, onun işaret ettiği çağdaş uygarlık seviyesini aşmak üzere azimle çalışarak göstermekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; vefatının 84. Yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu, vatanımızı bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz…

#10kasım
#mesutyakuta
#dalamankaymakamı
Bu haber 180 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 6:51 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.