KIBRIS’TA RUMLAR YİNE KUMPAS PEŞİNDELER; AMAN DİKKAT!

Temel Atay - Ekim 29, 2018 6:51 am A A

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, 24 nisan 2004 tarihinde yapılan Annan planı referandumundan evvel ortaya attığı ve ısrarcı olduğu “ZAYIF MERKEZİ HÜKÜMET, GÜÇLU KURUCU EYALETLER” zırvasını yine sahaya sürdü.
Yani adada “GEVŞEK FEDERASYON” kurulmasını istiyor. Tabii kurulacak federe devletin nüfus oranına göre oluşturulacak hükümetinin bakanlıkları da ona göre olacak. Bu kurulan hükümet de AB,nin ve ABD nin güdümünde Rumların isteğine göre ada da ki iki toplumlu halkı yönetecek. Bu hayalperest ve sarhoş keçi kendini yonca tarlasında sanıyor.
Akla zarar bu planı batının desteği ile gerçekleşmesinin mümkün olacağını ve bu duruma bizim ses çıkarmayacağımızı zannediyor. Bu planı yapmasındaki en önemli kozu adada yaşayan Türk görünümlü AB meftunu içimizdeki hain sürüsüdür.
Kıbrıs aziz ve necip Türk Milleti için sorun olarak asla görülmemiştir ve görülmeyecektir. Kıbrıs milletimiz için davadır ve asla haklı olduğumuz davamızdan da vaz geçmeyeceğiz.
Batı neden hala 44 yıldır süren fiili durumu görmezden gelir? Sebep gaz ve petrol olmaktan çok, adayı stratejik olarak lehlerine değerlendirmek istiyorlar diye düşünüyorum. Orta doğu ve daha doğunun kontrolünü sağlamak, güdebildikleri devletler üzerinde ki otorite ve baskılarını sürdürmek istemektedirler.
Türk dış siyasetinin AB ve ABD ye olan direnişinin artacağını düşünen batı, olası kapatılacak NATO üsleri ve ABD üslerinin geleceğinin belirsizliği canlarını sıkıyor ve adada oluşacak kendi emirlerine uyacak bir federe devletin telaşına düşmüşler.
Bunun olabilmesi için bizim ada ile ilgili garantörlüğümüzün kalkmış olması ve bugüne kadar adada sağladığımız huzur ve sükundan ve adadaki kardeşlerimizin can ve mal emniyetinden vaz geçmemiz demektir ki bunu düşünmek bile istemiyorum.
Kardeş KKTC devletimiz ada halkı kardeşlerimiz, milletimiz için asla gözden çıkarılmayacak kutsal kabul ettiğimiz, namus saydığımız önem ve değerdedir
Gelecekte yeşil hattın basit ama hakça yapılacak düzeltmelerle tam sınır haline getirilmesi ve iki ayrı devlet olarak yasal statünün her iki topluma tanınması asıl amaç olmalıdır diye düşünüyorum.
Gençken “YA ÖLÜM YA TAKSİM” sloganını atanlardanım. Hala o fikrimden zerre kadar bir sapma olmadı ve asla olmayacak
Ada da geçmişte yaşanan Rum vahşetinin, yeniden yaşanmaması, adadaki barış ve huzurun devamı için, yukarıdaki arz ettiğim tarza hizmet eden çalışmalara hız verilmeli ve asla davamızdan vaz geçilmemelidir.
Bilvesile tüm okurlarıma saygı, sevgi ve selamlarımı iletirim.

Temel Atay

Bu haber 115 kez okundu.

Temel Atay - 6:51 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.