Kulisler hareketli… Demokrat Parti’den, AK Partili vekillerin partiye geçeceği iddialarına yanıt

GÜNCEL - Ağustos 25, 2022 12:58 pm A A

AK Partili 6 milletvekilinin Demokrat Parti’ye geçmek için görüşmeler yürüttüğü iddiasının gündeme gelmesinin ardından Demokrat Partili üst düzey bir yetkili, Cumhuriyet’e açıklamalarda bulundu. Yetkili, temasların yapıldığını ancak kesinleşen bir konunun olmadığını söyledi.

AK Partili 6 milletvekilin Demokrat Parti’ye (DP) geçmek için görüşmeler yürüttüğü iddia edilmişti. Gazeteci Canan Kaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, AK Partili milletvekillerinin doğrudan olmasa da DP’ye yakın kişiler aracılığıyla partiye geçiş görüşmeleri talebini ilettiğini aktardı.

Paylaşımında iddia edildiği üzere sadece 6 milletvekilini DP’ye geçmeyi planlamadığını, ayrıca MHP’li vekillerin de DP’ye geçmek için görüşme talebinde bulunduğunu belirtti.

“KİMSEYE KAPIYI KAPATMIYOR”

Cumhuriyet’e konuşan Demokrat Parti’den üst düzey bir yetkili, temasların olduğunu ve Gültekin Uysal’ın kimseye kapıyı tam olarak kapatmadığını söyledi.

AK Parti’den DEMOKRAT Parti’ye geçmeyi umut edenlerin olduğunu ve DP’nin herkesle olduğu gibi AK Parti ile de iletişiminin bulunduğunu aktaran yetkili, “Türkiye’ye fayda sağlamak isteyen herkese kapımız açık” dedi.

Kaynak: CUMHURİYET

Bu haber 578 kez okundu.
GÜNCEL - 12:58 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.