Latif Akça Serdar Denktaş’a Yanıt Hakkını Kullandı

İKİNCİ SANCAK - Eylül 6, 2018 2:30 pm A A

Latif Akça “LİDERİMİZ RAUF DENKTAŞ’IN ANIT MEZARI İÇİN KAMPANYA BAŞLATTIĞIMIZ DOĞRU DEĞİLDİR.”
23 Mayıs 2015 Cumartesi 17:50
 Denktaş Vakfı adına Serdar Denktaş yayımladığı basın açıklamasında R.R. Denktaş Düşüncelerini Yaşatma Derneği Başkanı Latif Akça’nın gerek Denktaş adını, gerekse de ailenin acısını istismar ettiğini ifade ederek Anıt Mezar için kampanya başlatıldığını iddia etmiştir. Derneğe getirilen ithamlara karşı Genel Başkan Latif Akça yazılı açıklama yaptı:

Sevgili Serdar Denktaş, Biz Türkler, bizi yok etmek düşüncesinde olanlara karşı bile hoşgörülü davranabiliyoruz. İyimseriz sonuna kadar. Ama kendi içimizde tartışma, hatta birbirimize düşme konusunda hatalar yapıyoruz. Benim de hatalarım olmuştur.Ama son açıklamalarınızı bence babanız görseydi, oğul demez bir baba olarak sizi azarlardı.Sevgili Rauf Denktaş,Kıbrıs Türklüğünün sembolüdür.Bizler, O ve diğer kahramanlar sayesinde bugün varız.Sevgili Rauf Denktaş’ın yolundan gitmek, onun fikirlerini yaşatmak üzere mücadele eden insanları, bir evlat olarak gururla desteklemek düşer size.
Kendinize sorun lütfen; Gerçekten o kahramana layık işler yapıyor musunuz?
Ben size yapmıyorsunuz! Demek üzere sormuyorum bu soruyu…
Ve yine kendinize sorun lütfen,
Kim Rauf Denktaş ismiyle bir yere gelmiş durumda?! Yine kendinize sorun Lütfen?
Samimiyetle Rauf Denktaş’ın adını, fikirlerini yaşatmak için;
Kıbrıs Türklüğünün geleceği için mücadele eden insanları suçlamanız, onları karalamanız Sevgili Rauf Denktaş’ı üzer miydi?
En büyük yargı insanın kendi vicdanıdır!

Lütfen bir evlat olarak ona layık olmak için çalışmalar yapın.Onu bunu suçlamak size bir şey kazandırmaz.Ben ve çalışma arkadaşlarım kendimizi Kıbrıs Türklüğünün geleceğine adamışız.Kıbrıs mücadelesinde en büyük ilham kaynağımız Sevgili Liderimiz Rauf Denktaş’tır.Sizin biyolojik babanız olması bir şeyi değiştirmez.Elbette siz de Sevgili önderimizin layık olduğu şekilde anılması, fikirlerinin yaşatılmasını arzu ediyorsunuzdur.

Buna şüphem yok.Sizin niyetinizi hesaba katarak bu konuyu şahsi mesele haline getirmeyeceğim.Buraya yazacağım o kadar çok şey var ki…
Amacım sizi yermek, kendimi tatmin etmek olsaydı bunları yazardım.
Ama bu kibirli, basit insanların başvuracağı bir yol olurdu.

Sizden ricamız;Elinizi vicdanınıza koyun.Rauf Denktaş’a layık bir evlat olmak üzere çalışın.
Bir evlat olarak, Rauf Denktaş’ın fikirlerini yaşatmak üzere mücadele eden insanlara saygı duyun.Onları kucaklayın.Hatırlatıyorum;
Sevgili Rauf Denktaş’ın biyolojik babanız olması, o büyük insan hatırasına size bir saygı alanı oluşturdu.Lütfen bu saygıyı tüketmeyin.Size Hacı Bektaş Veli’nin bir vecizesini hatırlatıyorum: “Bir olalım, diri olalım, iri olalım!”Vatan bir Milletin ortak evidir!

Bu evin onurunu, şerefini biz korumazsak Rum sadece bize güler!
Kıbrıs’tan Türklüğü silmek üzere çalışanların ekmeğine yağ sürmeyelim.
Türk Milletini yok etme planlarını boşa çıkaralım! Gençliğimizi, uyuşturucu tuzağına düşüren, ya da düşürmeye çalışan insanlık düşmanlarıyla savaşalım.

Unutmayın; Varlığımız gelecek kuşaklara bıraktığımız miras kadar olacaktır!
Sevgili Rauf Denktaş’ın aziz hatırasına,Kıbrıs Türklüğünün ilelebet yaşaması için kafamızı yoralım.Dünya geçicidir Sevgili Serdar Denktaş.Sadece iz bırakanlar yaşar.

Ve biz, o kalıcı değerleri bırakmak üzere yürüyoruz. Derneğin böyle bir kampanya başlatması asla söz konusu olmamıştır. Anıt Mezarı’ın yaptırılması için büyük bir çaba gösterdiğimiz herkes tarafından bilinmekte olup,Anıt Mezarın yapımı için bizlere ulaşan tüm kişi ve kuruluşlara belirttiğimiz üzere bu çalışmaların Vakıf ve Devletle istişare içinde yapılması gerekliliğini her zaman dile getirmiş bulunmaktayız.
İster takdir edin, ister etmeyin! Biz kimsenin bizi alkışlaması için yaşamıyoruz.
Çalışmalarımızı vatanımız ve halkımız için yaptığımızı siz de göreceksiniz.

Sizi sevgiyle kucaklarım.

Rauf R.Denktaş Ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği (a)
Genel Başkan
Latif AKÇA

DORUKTÜRK, KKTC, Osman BaşkurtBu haber 121 kez okundu.

İKİNCİ SANCAK - 2:30 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.