MAKARİOS’UN DİLEĞİ…

İKİNCİ SANCAK - Eylül 6, 2018 2:25 pm A A

Şener Uluşan KKTC’den Bildiriyor…
10 Temmuz 2015 Cuma 14:45
 Makarios’un dileğinin gerçekleştiğini başbakan ve cumhurbaşkanı yaptığınız Talat’ın tek çare olarak bunu görmesini söylemesini de görmektense ölmeyi ben de tercih ederdim. Bununla kalmadılar. Rum devletinin tezgahıyla Kıbrıslılık bilinci yaratmanın Türk kimliğini ve verilen mücadeleyi ve Denktaş’ın ismini tarihten silinmesiyle mümkün olacağına barışın bu nesille çok kolay olacağını CTP iktidarına telkin ettiler. CTP’nin zaten görevi buydu ve 36 bin Euro karşılığında bunu hemen yapacağının sözünü verdi. Parayı aldı ve Türk kimliğini verilen mücadeleyi Rumların katliam ve soykırım saldırılarını hepsini Denktaş’ın ismi de dahil ders kitaplarından sildi çıkardı. O günlerde çocuk olanlar şimdi yirmi yaşını geçti ve yeni nesil böyle oluştu. Rumlar tezgâh kendilerine ait olduğu halde biz asla tarihimizi ve Elen kimliğimizi silmeyiz deyip tek bir nokta değiştirmediler. Bunu bildiği halde CTP bizim çocuklarımızın tarihini zihnini kimliğini her türlü yöntemle sildi ve Akıncı’ya hadi bitir bu işi dedi. Yani Makarios’un bizi yalvarırken görmek dileği gerçekleştirilmedi sadece. Rum devletinin beceremediğini soykırımı da içimizdeki CTP’ye yaptırdılar yani AKEL’in Türk koluna. Kardeşim bunca zaman hangi milliyetçi geçinen Denktaş’ın dışında bu konularda böyle sistemli mücadele verdi ki? Ben 45 senedir bir devrimci marxistim ve 1980’lerden beri bu mücadeleyi veriyorum.
Bu yüzden Yakup beyin sözlerini doğru bulmuyorum. Kapitalist düzendeki hiç bir okul gerçek devrimci marxist yetiştirmez. Ancak görünümde o maskeyle kullanması kolay elemanlar yetiştirir. Marxizm bir bilimdir ve marxist olarak yetişmek de kolay değildir. Dahası emperyalizm çağındaki ulusal kurtuluş hareketleri ancak marxist önderlikler tarafından sonuna kadar götürülmüştür. Küçük burjuva milliyetçilikler burjuvazi ve kapitalizm ile bütünleştikleri için bir işe kalkışsalar bile ancak kapitalist emperyalist güçlerin izin verdiği yere kadar gidebilirler. TMT liderliği de dahil hepsi getirip sömürücü sınıflara iktidarı teslim etmişler ve savaşan yoksul işçi köylü kitlesini savaşıp savaşacağına pişman etmişlerdir. Ben bunları zengin etmek ve kendim ezilip sürünmek için mi savaştım dedirtmiştir 1974’ten beridir.
Türkiye’de devrim Lenin’in destek verdiği yere kadar gitmiş ve altı ok ilkelerine rağmen Atatürk’ün ölümünden sonra gerici sömürücü kesimlerin çıkarına göre bir kapitalist sistem oluşmuş ve Atatürk ancak AKP tehlikesiyle tekrar hatırlanmıştır.
Not: YAKUP GENC : Tarih bilinci ve eğitimini değiştirmişseniz..
Öğretmen akademisini siyaset yuvası gibi ideolojik beyinler yetiştiren neferler yaratıyorsanız..
Eğitim sistemini milli bilgilerden ve eğitimden yoksunlaştırıp marksist ve kapitalist bireyler yetiştiriyorsanız memlekette…
Üzgünüm fakat artık çok geç.
Bugün gençliğin kaçta kaçı megalo ideayı,akritas planını ve rumların enosis idealleri hakkında gerçekten bilgi sahibidir ki !!
Nikos samsun’u bilecek ?
Ben geç olduğu kanısındayım.


DORUKTÜRK MERKEZ, KKTC

Bu haber 57 kez okundu.

İKİNCİ SANCAK - 2:25 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.