Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın itirazı reddedildi

GÜNCEL - Ocak 4, 2019 10:34 am A A

Halk TV’de ki Halk Arenası programında söylediği sözler sebebi ile hakkında soruşturma başlatılan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında verilen adli kontrol kararına yapılan itiraz reddedildi.

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in, adli kontrol kararına gerçekleştirdikleri itiraz reddedildi. Bir televizyon kanalında sarf ettikleri sözler sebebiyle haklarında yurt dışına çıkış yasağı ve karakola imza şeklinde adli kontrol hükümleri oluşturulan oyuncular Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, adli kontrol kararının kaldırılması amacıyla mahkemeye başvurmuştu.  Avukatları aracılığı ile haklarında adli kontrol kararı veren İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuran Gezen ve Akpınar, bu kararın kaldırılmasını, kaldırılmaması halinde de itirazlarının bir üst mahkeme sıfatı ile İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderilmesini istemişti.

İTİRAZLAR REDDEDİLDİ

İtirazları değerlendiren İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği, adli kontrol kararını veren İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin adli kontrol kararının yerinde olduğunu gerekçe göstererek şüphelilerin adli kontrol kararına gerçekleştirdikleri itirazı reddetti.

ŞÜPHELİLERE İSTENİLDİĞİNDE ULAŞILMALI…

4. Sulh Ceza Hakimliği, şüpheliler lehine dosyada bir farklılık oluşmadığını, suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunduğunu, istenildiğinde şüphelilere ulaşılabilmesi amacıyla eklenilen adli kontrol kararının yerinde ve ölçülü olduğunu gerekçe göstererek, İstanbul Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği’nce eklenilen adli kontrol hükümlerinde isabetsizlik bulunmadığını belirtti.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 44 kez okundu.

GÜNCEL - 10:34 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.