Prens Selman Kabe’nin çatısına çıktı

Dünya - Şubat 13, 2019 9:13 am A A

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman, Kabe’yi ziyareti esnasında tepki çeken bir harekete imza attı. Selman, Kabe’nin tepesine çıkarak çevredeki çalışmaları izledi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, 600 korumayla Kabe’yi ziyaret etti. Selman’ın üst düzey ziyareti sırasında Prens, Kabe’nin en üzerine çıktı.

Geleneksel olarak törensel bir biçimde yapılan Kabe’nin temizliği etkinliğine, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da katıldı. Prens’in ajandasında bulunmayan bu etkinliğe sürpriz katılım, yanında üst düzey güvenlik önlemlerini de getirdi.

Ülkedeki bütün kontrolü ele aldığı günden bu yana modernizasyon çalışmalarına devam eden ve ülke tarihinde görülmemiş kararları hayata geçiren İbn Selman’ın inşaat çalışmalarını denetlemek amacıyla Kabe’nin üzerine çıkması tepkilere neden oldu.

Tavaf alanına büyük bir koruma ordusu ile gelen ve bir süreliğine Müslümanların ibadetlerine engel olan Muhammed bin Selman’ın bölgede çok sayıda yüksek nokta olmasına karşın neden Kabe’nin üzerine çıktığı belirlenemedi.

Kaynak Yeniçağ

Bu haber 75 kez okundu.

Dünya - 9:13 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.