ŞEB-İ ARUZ KUTLAMALARINA AZ KALA BİR HATIRLATMA!

Temel Atay - Aralık 15, 2021 12:17 pm A A

ŞEB-İ ARUZ KUTLAMALARINA AZ KALA BİR HATIRLATMA YAPMAK İSTEDİM.

Tasavvuf dini dejenere etmiştir. Din Kitabımızdaki (KUR’AN) dindir. Hak din odur. Tasavvufta “Enel hak” “”Allah ben de ben Allah’ım “felsefesi hiç bir şekilde kabul edilebilir bir düşünce değildir. Bu direk Allah’a şirk koşmaktır.
Bizleri kulu olarak yaratan Allah c.c ihlas suresinde kendinin vasıf ve sıfatlarını apaçık belirlemiştir. Bunun dışına çıkıldığında şirk başlar. Ben bu büyük günahtan Rabbime sığınırım.
Tasavvuf; şahısların “ben dindar insanım, ben yaratana yakınım, ben Allah dostuyum” diye toplum içinde itibar ve ikbal kazanmak için takındıkları tavırların, söylemlerin, yazdıklarının ortaya koyduğu safsata ve kandırmaca bir şeytani uygulamalar topluluğudur .
Kim tasavvuf ehliyim diye açıklıyorsa, nefsinin çıkarına hareket ediyor ve şeytana hizmet etmeye başlıyordur. Kalplerdekini sadece Allah c.c bilir. Tarikatlar cemaatler tamamen şirk yuvalarıdır. İnsanların çıkar için gruplaşmasıdır.
Dinimizin para için, makam için itibar için alçakça kullanıldıkları yerlerdir.
Biz sadece Allah c.c nun kuluyuz ve onun son peygamberinin ümmetiyiz, Kitabımız Kur’an’dır. Benim gibi düşünen ve yazanlara (Kur’an cı) diyenler var Evet ben Kur’an cıyım ve bundan asla vaz geçmeyeceğim.
Ortalıkta dindar pozlarda, Arapça bilgilerini Kur’an üzerinden paraya tahvil eden sözde din adamları ile dolu. Devletin memuru durumundakileri hariç, hiç birinin mesleği yoktur, bir değer ortaya koymazlar insanların üzerinden asalak sülük gibi geçinirler.
Devlet televizyonumuzda, güzel Kur’an okuma yarışması vardı. Arapçayı kutsayan onu süsleyip okumayı marifet sayanlar toplandılar. Sorsan meal içeriğini çoğu bilmez. Allah o kitabı güzel okunsun diye değil kullarım uygulasın, sırat-ı müstakimden ayrılmasın diye yüce peygamberimiz Hazreti Muhammet (A.S.V) ile bizlere iletti. Milletimizin, yüce kitabımızı okuyup iyice anlamadığı ve uygulamadığı devam ettiği müddetçe de başı dertten kurtulmayacaktır. Dinci yobazların sömürüsü devam edecek, siyasi, sosyal ve ekonomik konularda ve hatta 15 Temmuz 2016 da yaşadığımız gibi beşeri felaketler kaçınılmaz olacaktır.
Şeyh edinenler, mürit olanlar, dini faaliyetten para alanlar, lafla dindarlığını lanse edenler, bedevi Arap kıyafetlerini dini kıyafetmiş gibi giyinenler, takkeli, sarıklı, şalvarlı, cübbeli, eli tespihli milletin içinde dolanlar, etrafa dindar görünmek için hayır hasenat yapanlar tehlikeli tiplerdir.
Mutmain (gerçek dindar) insanlar dini gösteriş yapmaz! Onların kalpleri Allah sevgisi ile dopdoludur.
Etraflarında kendine kulluk eden insanlar olmaz.
Dindar geçinen veya görünen insanların, elinin yazdığına, dilinin söylediğine bakmayınız. Bir Müslümanın gerçek Müslüman olmasını anlamak için, yaşanan olaylarda hak, hukuk, adalet, liyakat, fazilet, şecaat, feragatli olup olmadıklarına, yani ahlaklı olup olmadıklarına bakmak lazım.
Gerçek İslamı bilen ve emirlerine uyan Müslümanlar ki, onlar ortalıkta dindarım diye dolaşmazlar.
Allah (c.c) dinimiz İslamı, milletimizi, devletimizi, vatanımızı, idare şeklimiz Cumhuriyetimizi dinci yobazların, onları kullanan emperyalist düşman devletlerin şerrinden korusun, kollası Milletimize müreffeh bir vatan da mesut ve bahtiyar bir hayat bahşetsin. Devletimizi payidar kılsın. Kahraman ordularımızı her daim muzaffer ve muvaffak eylesin. Amin.
TÜM ARKADAŞLARIMA VE BENİM SAYFAMI TAKİP EDENLERE, SAĞLIK, HUZUR. MUTLULUK DİLEK VE TEMENNİLERİMİ İLETİRİM.
ALLAH C.C HEPİMİZİ SEVDİĞİ VE AF ETTİĞİ KULLAR MERTEBESİNE ERDİRSİN. SAYGI, SEVGİ VE SELAMLARIMI İLETİRİM.
TEMEL ATAY
Bir anıt ve yazı görseli olabilir
Bu haber 665 kez okundu.
Temel Atay - 12:17 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.