Suikast iddiası sonrası Abdullah Gül’den açıklama

Gündem - Ocak 30, 2019 9:02 am A A

“Makam aracında zehirli gaz şüphesi” iddiası ardından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün basın ofisinden açıklamada bulunuldu.

Milliyet gazetesi köşe yazarı Talat Atilla’nın gerçtiğimiz günlerde yayınlanan ve daha sonra yayından kaldırılan yazısında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e dair suikast iddiasında bulunulmuştu.

Atilla, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e kısa süre önce gerçekleşen bir “suikast” iddiasını kaleme alarak, Hayrunnisa Gül’ün, eşinin hareketlerinden şüphelenerek son anda gösterdiği refleks ile Abdullah Gül’ün “ölümden ucuz kurtulduğu”nu belirtmişti.

Talat Atilla yazısında, “Abdullah Gül’ün çalışma ekibini toplayan Hayrunnisa Gül ‘Abdullah Bey arabadan her indiğinde sarhoş gibi oluyor. Araba hareket ettiğinde içeriye sanki zehirli gaz veriliyor. Eşimi öldürmek isteyenler olabilir! Abdullah Bey böyle şeyleri pek umursamaz. Bu yüzden beyefendiye söylemeden arabaya iyice baktırın! Nedir bu koku?’ sözleriyle içindeki şüpheyi dile getirir…” ifadelerini kullanmıştı.

Söz konusu makale kamuoyunda yankı uyandırırken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün basın ofisinden konuya ilişkin açıklama yapıldı.

“Makam aracında zehirli gaz şüphesi” iddiası ardından açıklamada bulunulurken yapılan açıklamada “Rahatsız eden bir kokuyla alakalı servis değişikliği yapılmış ve bütün masraflar Cumhurbaşkanlığı’nca ödenmiştir” denildi.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 103 kez okundu.

Gündem - 9:02 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.