“Türkiye’de Oluşacak Hükümet Hangisi Olursa Olsun Onlarla Yakın Diyalog İçerisinde Kıbrıs Müzakerelerini Sonuca Ulaştırmak İçin Çalışacağız”

İKİNCİ SANCAK - Eylül 6, 2018 2:25 pm A A

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye’de yapılan milletvekili seçimleri sonuçlarına yönelik olarak, “Oluşacak hükümet hangisi olursa olsun onlarla yakın diyalog içerisinde Kıbrıs müzakerelerini sonuca ulaştırmak için çalışacağız” dedi.
11 Haziran 2015 Perşembe 15:00
 KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, 101 evler (St. Hilarion) bölgesinde icra edilmekte olan Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma tatbikatı öncesi, basına Türkiye’deki genel seçimler hakkında açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı, TC seçimlerinin halkın kararı olduğunu belirtti ve “Türk halkının kendi geleceği için vermiş olduğu karar her neyse herkes buna saygılı olacak. Türkiye dışından bakanlar olarak, bize ortaya çıkmış olan karara saygı göstermek düşer” dedi.

 

Türkiye’deki seçimler sonucu oluşacak hükümetin Kıbrıs’taki müzakerelere etkisinin ne olacağı sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Akıncı, TC hükümetlerinin Kıbrıs müzakerelerine her zaman destek olduğunu belirtti ve “Bundan sonra oluşacak hükümetle nasıl olacak bilmiyorum. Ama oluşacak hükümet hangisi olursa olsun onlarla yakın diyalog içerisinde Kıbrıs müzakerelerini sonuca ulaştırmak için çalışacağız dedi.

DORUKTÜRK MERKEZ, KKTC

 

Bu haber 57 kez okundu.

İKİNCİ SANCAK - 2:25 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.