AVM’lerin açılış tarihi belli oldu! Bilim Kurulu üyesi onaylarsa

Bayrampaşa - Nisan 25, 2020 9:47 pm A A
Birçok vatandaşlar “AVM’ler ne zaman açılacak?” sorusunu aratırken, Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, korona virüs nedeniyle uzun bir süredir kapalı olan AVM’lerin Bilim Kurulu üyeleri onay verirse 11 Mayıs’tan itibaren kademeli olarak açılabileceğini ifade etti.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, uzun zamandır sorulan “AVM’ler ne zaman açılacak?” sorusunun yanıtı verdi. AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, Sağlık Bakanlığı Korona Virüs Bilim Kurulu üyeleri onay verirse virüs nedeniyle kapalı olan AVM’lerin 11 Mayıs’tan itibaren kademeli olarak açılabileceğini söyledi.

AVM’LER NE ZAMAN AÇILACAK?

Başkan Hüseyin Altaş, hayatı normale döndürebilmek için kamu tarafıyla sık sık görüş alışverişi yaptıklarını aktararak, “Bilim Kurulumuz onay verirse, perakendeciler de talepte bulunursa 11 Mayıs’tan itibaren AVM’lerin kademeli olarak açılabileceğini söylüyoruz. Sinema, berber, çocuk oyun alanları İçişleri Bakanlığı’nca kapatıldı. Yine açılması için İçişleri Bakanlığı’mızın onayı gerekiyor. Kademeli derken, bu kısmın dışındaki alanların açılabileceğini ifade ediyoruz.” diye konuştu.

AVM’leri, ateş kontrolleri, girişte maske dağıtılması, dezenfeksiyon gibi önlemleri alarak açmayı planladıklarını vurgulayan Altaş, “Ayrıca maske konusunda da Nureddin Nebati Bey çok ciddi katkıda bulundu. Maskelerin devlet tarafından temin edilmesini de sağlamayı düşünüyorlar.” dedi.

Altaş, Türkiye’de 436 AVM’nin bulunduğunu anımsatarak, bunlar arasında 80’inin kapatma kararı almadığını söyledi.

Kapatma kararı almayan AVM’lerin aslında fiili olarak kapalı olduğunu belirten Altaş, “Çünkü perakendeciler çalışmıyor. Şu anda AVM’lerin tamamı kapalı diyebiliriz.” dedi.

DORUKTÜRK MERKEZ, YİĞİT SAMUR, İSTANBUL

Bu haber 942 kez okundu.

Bayrampaşa - 9:47 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.