Babacan; “hukuk ve adalet kavramını kaybetmiş bir iktidar, Türkiye’nin ekonomisini düzeltemez”

GÜNCEL - Şubat 20, 2022 7:36 pm A A

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktidarın bir sonraki seçimde neden kazanamayacağına dair açıklamalarda bulundu.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, partisinin Şile İlçe Başkanlığı binasının açılışına katıldı.

“Türkiye’nin 81 ilinde varız ve tüm ilçelerinde hızla büyümeye devam ediyoruz. Ülkenin en genç siyasi partisi olabiliriz. Ama vatandaşlarımızın desteğiyle hızla büyüyen bir partiyiz. Türkiye’nin dört bir noktasında aynı derecede destek görüyoruz” şeklinde konuşan Babacan, şu cümleleri kullandı:

“HAYAT PAHALILIĞI CAN YAKIYOR”

“İşsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı ülkemizin dört bir noktasında can yakıyor. Üzülerek görmekteyiz yaşanılanları. Bu sorunların her biri düzelecek sorunlardır. Biz bunun için varız, hazırız. Tüm bu sorunların çözümünün temelinde hukuk ve adalet vardır. Bugün yüzeyde ekonomik krizi görüyoruz. Ama bunun alt yapısında hukuk ve adalet yoksunluğu var.

“İKTİDAR AĞZIYLA KUŞ TUTSA BU ÜLKENİN EKONOMİSİNİ DÜZELTEMEZ”

Hukuk ve adaletin olmadığı hiçbir yerde ekonomi düzelmez. Bugün görevde olan iktidar, ağzıyla kuş tutsa bu ülkenin ekonomisini düzeltemez. Sebep belli, hukuk ve adalet kavramını kaybetmiş bir iktidar, Türkiye’nin ekonomisini düzeltemez.”

DORUKTÜRK MERKEZ

Bu haber 283 kez okundu.
GÜNCEL - 7:36 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.