Bahçeli: MHP, Ak Parti’nin Meclis adayını destekleyecek

GÜNCEL - Ocak 30, 2019 12:50 pm A A

Mehmet Özhaseki’yi ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığından istifa etme kararına dair konuştu.

Ak Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’yi Seçim Koordinasyon Merkezi’nde ziyaret eden MHP Genel Başkanı Bahçeli ziyaret ardından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Binali Yıldırım’ın istifa kararına dair, “Bu, faziletli, erdemli bir davranıştır. Propagandanın tesiri altında kalmayan sağlam bir iradedir.” ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’ndan istifa kararı almasıyla alakalı Bahçeli, “Dünkü Sayın Meclis Başkanımızın televizyon konuşmasında, çok sağlıklı bir görüş ortaya koymuştur. ’18 Şubat’ta adaylığın başvurusu yapıldığı andan itibaren Meclis Başkanlığı görevinden istifa edeceğim ve belediye başkanlığı çalışmalarına hız vereceğim’ ifadesini kullanmıştır. Bu faziletli erdemli bir davranıştır. Propagandanın tesiri altında kalmayan sağlam bir iradedir. Onun için bu düşüncesine hep beraber saygı duymalıyız. Bundan sonra aday olup olmayacağını, anayasaya uygun mudur değil midir tartışmalarına son vermek gerekir.” dedi.

Yıldırım’ın istifası ardından boşalacak TBMM Başkanlığı koltuğu için de konuşan Bahçeli, “Adalet ve Kalkınma Partisi kimi Meclis Başkanı adayı olarak takdim ederse, MHP o adaya Mecliste destek verecektir.” dedi.

Kaynak MilliGazete

Bu haber 85 kez okundu.

GÜNCEL - 12:50 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.