Başkan Karaca ve Hayırsever İş İnsanı Niyazi, Mete Otizm Parkı İnşaatını Birlikte İnceledi

DORUKTÜRK EGE - Mayıs 13, 2024 8:55 pm A A

Başkan Karaca ve Hayırsever İş İnsanı Niyazi Mete Otizm Parkı İnşaatını İnceledi.

Fethiye Belediyesi ve hayırsever iş insanı Niyazi Mete’nin işbirliğiyle 18 Mart 2024 tarihinde temeli atılan Otizm Parkı’nın inşaatı hızla sürüyor. Sahada incelemelerde bulunan Başkan Alim Karaca, “Otizm Parkı ve Merkezi ile Muğla’da bir ilki gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile iş insanı Niyazi Mete; Akarca mahallesi 890. sokakta inşaatı devam eden Otizm Parkı’nda incelemede bulundular. Medya mensuplarına inşaat sahasında açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; “Dünyada her yeni doğan 38 bebekten birisi otistik doğuyor. Bölgemizde 1100’den fazla otizmli birey var” dedi.

Otizm konusuna dikkat çekmek için örnek bir projeye imza atan Fethiye Belediyesi, özellikle otizmli çocukların akranlarıyla zaman geçirip, sosyal etkinliklerini çoğaltarak eğlenmelerini ve toplumla kaynaşmalarını hedefleyen Otizm Parkı için çalışmalarını yoğun biçimde sürdürüyor.

Hayırsever iş insanı Niyazi Mete ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, sabah erken saatlerde Akarca Mahallesi’ndeki inşaat alanında incelemelerde bulundular.

İnceleme ve değerlendirme toplantısında Otizm Derneği Başkanı Fatma Dilek Yüksel, Dernek Başkan yardımcısı Dr. Engin Deniz, Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman, Fethiye Belediyesi danışmanı Yavuz Topateş, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Rıza Kıroğlu, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Cansu Karagöz, proje kontrolörü, inşaat mühendisi Nur Boz da hazır bulundular.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yaptığı açıklamada; “Hayırsever Niyazi Mete ile birlikte Muğla’da bir ilki gerçekleştiriyoruz ve Otizm Parkını Eylül’de hizmete açıyoruz. Bugün burada incelemelerde bulunuyoruz. İnşaat hızlı gidiyor. Bu bölgede 1100’den fazla otizmli çocuğun olduğunu biliyoruz. Bunun için çok hassas davranıyoruz. Bu tesisin yapımında bize destek veren Niyazi Mete’ye tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Otizm Derneği Başkanı Fatma Dilek Yüksel ise; Otizm Parkı için emeği geçen hayırsever Niyazi Mete’ye ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür etti.

Kısa bir süre sonra tamamlanması beklenen Niyazi Mete Otizm Parkı, sadece Fethiye’de değil, aynı zamanda Muğla’daki ilk otizm merkezi olacak.

DORUKTÜRK EGE – FETHİYE
SABİH SAMUR

BİR REKLAM

#OMRmühendislik

Enerji Sistemleri

Bu haber 74 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 8:55 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.