Bir Halı Saha ve Altı Toprak Tenis Kortundan Oluşan Projeye Bakanlıktan Onay!

DORUKTÜRK EGE - Ekim 1, 2019 8:03 pm A A

İlçemizdeki mevcut kapalı spor salonu çevresindeki alanda planladığımız, amatör ve profesyonel futbolcuların kullanabileceği 1 adet 3500 metrekare halı saha ve 6 adet toprak tenis kortu, projelerimiz bakanlığımızca onaylanmıştır.

Tenis kortları profesyonel oyuncuların kullanımına uygun olup yılda 10 bin kişilik turnuvalara ev sahipliği yapabilecek şekilde projelendirilmiştir.

Bu projelerimizden Halı saha ve 2 adet Tenis kortu 5 Ekim’de İhaleye çıkmış olacaktır. Ayrıca Kapalı spor salonumuzun modernize edilmesi için bakanlığımızdan 1,5 milyon lira ödenek tarafımıza ayrılmıştır.Bu projelerimiz tamamlandığında, Dalamanın toplu spor kompleksi hayata geçmiş olacaktır.
Bu vesile ile başta Cumhurbaşkanımız Sayin Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu, İl Başkanımız Kadem Mete bey’e, Milletvekillerimiz M.Yavuz Demir bey ve Yelda Erol Gökcan hanıma teşekkür ederiz.

Şu an imar planında uygun bir alan bulunamadığı için, imar planı çalışmalarımız tamamlandıktan sonra Gençlik merkezi ve Yarı olimpik yüzme havuzu ilçemize kazandırılacaktır.
Bu merkezlerin yapılması için gereken bütçenin sözü Bakanlığımızca, tarafımıza verilmiştir.

Muhammet Karakuş
Dalaman Belediye Başkanı

Bu haber 155 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 8:03 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.