FATİH AVCI: “Adına VATAN dediğimiz bu mukaddes emaneti hassasiyetle korumak ve gelecek nesillere, gurur duyacakları şekilde bırakmak şehit ve gazilerimize bizim vefa borcumuzdur

DORUKTÜRK EGE - Eylül 18, 2023 10:03 pm A A

MHP Dalaman İlçe Başkanı Fatih Avcı’nın “19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ” Mesajı;

Bağımsızlık ve bekamız için canını ortaya koyan gazilerimize şükranlarımı sunuyor, bu vesileyle TBMM tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesiyle birlikte “Gazi” ünvanı verilişinin yıl dönümünü saygı ile tebrik ediyorum.

Kahramanlık abidesi Gazilerimiz; Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Büyük Taarruz’da ve son olarak 15 Temmuz hain Darbe Girişiminde vatan ve bağımsızlık uğruna ölümü göze aldıklarını tüm cihana göstermiş ve adlarını tarihe altın harflerle yazdırmıştır.

Bugün üzerinde huzur ve kardeşlik ortamı içinde yaşadığımız adı TÜRKİYE olan bu aziz vatan, şehitlerimiz ve gazilerimizin bizlere emanetidir. Bu mukaddes emaneti hassasiyetle korumak ve gelecek nesillere, gurur duyacakları bir vatan bırakmak şehit ve gazilerimize bizim vefa borcumuzdur.

“19 Eylül Gaziler Günü” vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, istiklal ve istikbalimiz için canlarını veren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlık, huzur, saadet dolu uzun ömürler diliyorum.

Fatih AVCI
MHP DALAMAN
İLÇE BAŞKANI

DORUKTÜRK EGE – DALAMAN
Mehmet Şeker 

 

Bu haber 463 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 10:03 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.