Fethiye Belediyesi’nin Vetbüs Kliniği faaliyete geçti

DORUKTÜRK EGE - Ocak 14, 2023 2:21 pm A A

Fethiye Belediyesi, Mobil Veteriner Kliniği hizmeti Vetbüs ile sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, barınakta incelemelerde bulunarak, faaliyete geçen Vetbüs ile ilgili veteriner hekimlerden bilgi aldı.

Fethiye Belediyesi Veteriner Hekimleri Ahmet Demir ve İlay Öztürk, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya bilgiler verdiler. Veteriner Hekim Ahmet Demir yaptığı açıklamada, “Vetbüs aracımız geldi. Belirlediğimiz alanlardaki sokak hayvanlarının paraziter ilaçlarını ve kontrollerini yapacağız. İhtiyacı olan hayvanlara müdahale edeceğiz .Aracımızda su sistemi, dolaplarımız, acil durumlar için alanlarımız var. Eğer bölgede hastalıklı bir hayvan görürsek, ilk müdahalesini burada yapıp, ardından barınağımızda daha iyi imkanlarda hizmet vermek istiyoruz. Vetbüs’te bizim ihtiyaçlarımız için her şey var” dedi.

Veteriner Hekim Ahmet Demir, barınakta ozon cihazı ile dezenfekte edilen, klima ile ısıtılan bölgeleri göstererek, “Enfeksiyonlu hayvanlarımızın alanıyla, diğer hayvanların yerleri farklı. İçeride fan sistemi var. Bu sayede içerideki ısıyı ayarlıyoruz. Enfeksiyon ve travmatik bölümü ayrı. Bu alanlardaki hava akışını sağlayarak, kontrol ediyoruz” dedi.

DORUKTÜRK EGE – FETHİYE
Sabih Samur 

Bu haber 205 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 2:21 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.