Fethiye körfeziyle ilgili toplantı yapıldı

DORUKTÜRK EGE - Ekim 16, 2023 11:33 am A A

Deniz Çayırlarının Dağılımlarının belirlenmesi, Haritalanması ve Transplantasyon Projesi kapsamında Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde toplantı gerçekleşti.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca gerçekleştirilen toplantıda Gisbir Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran, Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Abdullah Uçan açılış konuşması gerçekleştirdi.

Öğretim Görevlisi Dr. Gökhan Kaboğlu; Fethiye Körfezi’nde Deniz Çayırı Posidonia oceanica’nın haritalanması, Öğretim Görevlisi Dr. Barış Akçalı Fethiye Körfezi’nde Deniz Çayırı Posidonia oceanica’nın durumu ve transplantasyon çalışmaları, Doç. Dr. Kemal Can Bizsel tarafından ise Fethiye Körfezi’nde Deniz Çayırı Posidonia oceanica üzerindeki baskılar temalı sunumlar gerçekleştirdiler.

Toplantıya Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da katıldı. Başkan Karaca yaptığı açıklamada, “Deniz Çayırlarının Dağılımlarının Belirlenmesi, Haritalanması ve Transplantasyonu Projesi Bilgilendirme Toplantısına katıldık. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Sayın Dr. Abdullah Uçan’ın ve değerli protokolün katılımıyla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik.  Projeyi yürüten bilim insanları, gerçekleştirdikleri çalışmanın sonucunu ve çözüm analizleri ile ilgili sunumlarını yaptılar. Deniz ekosistemini ve bitkilerinin korunması açısından çok önemli olan bu projeyi destekliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

DORUKTÜRK EGE – FETHİYE
SABİH SAMUR

 

Bu haber 488 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 11:33 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.