HU! EMEKLİLER BU GÜN EMEKLİLER GÜNÜYMÜŞ!

Ekonomi - Haziran 30, 2019 7:51 pm A A

Bir okuyun bakalım…
Atatürk 30 Haziran 1927 de emekli oldu. Bu tarihten itibaren her yıl kutlanıyor, emekliler günü haberiniz var mı? (26 haziran-4 temmuz arası emekliler haftası!)
Yazıktır, Atatürk’ün paylaştığım sözleri şimdiye kadar hep göz ardı edilerek emekliler hep mağdur edildi, ikinci bir işte çalışmaya yada çalışamayacak kadar olanlar da fakirliğe ve muhtaçlığa mahkum oldular.
Kendilerini iki yılda emekli eden Pembe Koltuk Sakinleri maalesef bu duruma seyirci kalıp, kendi ballı emekli maaşları ve özlük hakları sayesinde haksız ve arsızca lüksün içinde yaşarken emeklileri nerede ise yok saydılar. Bağkur emeklisi ortalama 1200 lira, işçi emeklisi ortalama 1650, memur emeklisi ortalama 2100 lira maaş alıyor.
Ya Vekil emekliler?
Hadi yazmayayım! Sabah sabah asabınızı bozup küfür etmenize sebep olmayayım , şu tatil gününde. Ha birde çalışan emeklilerden zaten az olan maaşlarından %15 gibi bir kesinti yapılıp iyice mağdur edildiler..
Oğlumla beraber çalışırken bu paralar 4 yıl boyunca benden de kesildi. Neyse ki bu uygulamadan vazgeçildi ve kesilen paralarda geri iade edilmedi. Emekliler parasızlık, yalnızlık ve terk edilmişliği dibine kadar yaşayıp, büyük sıkıntılar içinde hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Yabancı ülkelerin emeklilerini kıyasladığımızda, bizim emeklilerimizin dramının büyüklüğünü görürsünüz. Birde sağlık sorunlarında alınan katılım payları artık emeklinin açlık sınırının altında yaşamasına neden oluyor. Ve Emeklilerin büyük çoğunluğu etsiz besleniyorlar.
Ekmek ve makarna ağırlıklı beslenme nedeni ile de hepsinin ağır sağlık sorunları yaşadıkları da iktidarlar tarafından görmezden geliniyor.
Benim bir teklifim var!
Milletvekilleri ve emeklileri başta olmak üzere tüm emeklilere ortalama maaş 2100 TL 1 yıl süreyle verilsin.
Bir deneme yapılsın, nasıl bir sıkıntı yaşandığı Pembe Koltuk Mukimleri tarafından da yaşansın ve emeklilerin özlük haklarının iyileştirilmesi konusuna karar verilsin.
Bakalım ve görelim kepazeliği!
Temmuz 2019 maaş zamlarının %6.5-%7.5 olacağı söyleniyor.
Ama enflasyon farkı açıklanınca belirlenecekmiş!
Neyzence bir şeyler yazmanın tam zamanı…
Uğradıysak 5437 sayılı kanunun vartasına ,
Tüküreyim böyle kanunun tam ortasına .
Tüm emekli vatandaşlarıma Allah c.c dan sağlık ve hayırlı uzun ömürler diliyorum.
Seçtik bakalım 600 milletvekili!
Onlar sesimizi duymazlar.
Biz sesimizi duyuracak çareler arayalım.

Saygı, sevgi ve selamlarımla

Temel AtayBu haber 459 kez okundu.

Ekonomi - 7:51 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.