KARACA : BÖLGENİN EN DONANIMLI HAYVAN BAKIMEVİ’Nİ YAPACAĞIZ

DORUKTÜRK EGE - Mart 16, 2024 11:34 am A A

Fethiye Belediye Başkanı ve aynı zamanda CHP’nin yeni dönem adayı Alim Karaca Yeşilüzümlü Halkevi’nin açılış töreninde çeşitli konulara değindi.

Başkan Karaca’nın değindiği konulardan birisi de, toplumun önemli bir kesiminin hassasiyet gösterdiği hayvan hakları oldu. Alim Karaca konuşmasının bir bölümünü Fethiye Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’ne ayırdı.

Yeşilüzümlü yolu üzerindeki Geçici Bakımevi ile ilgili önemli açıklamalar yapan Karaca, şu ifadeleri kullandı: “Halkevi açılış törenimize gelen konuklarımız arasında bazı hayvansever dostlarımızı da görüyorum. Kendilerine büyük saygı duyuyorum. Biz göreve geldiğimizde, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nin Bakanlık tarafından Fethiye Belediyesi’ne tahsisi yapılmamıştı. Biz bir yandan Bakımevi’nde çeşitli fiziki iyileştirmeler yaparken, asıl mücadeleyi Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Fethiye Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nin tahsisini alabilmek için verdik.

Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nin Yenilenmesine 50 Milyon TL Bütçe !

Sokak hayvanları için pandemi zamanında, sokağa çıkma yasaklarının olduğu dönemlerde, tonlarca mamayı gerçek hayvanseverler ile birlikte dağıtmıştık. Mama-matik projesiyle can dostlarımızın zaten hep yanındayız. Özellikle kırsal bölgelerdeki sokak hayvanlarının yerinde kontrolü ve gerekirse tedavisi için gezici veteriner kliniği VETBUS’ı faaliyete geçirdik. Şu anda oradaki can dostlarımız için iyi marka mamalar alıyoruz. Ama tüm bunları yaparken bile, Bakımevi’ne yeni cihazlar alırken bile Bakanlık’tan tahsis alırken olduğu kadar zorlanmadık. Fakat nihayet uzun uğraşlar sonunda Bakımevi’nin Fethiye Belediyesi’ne tahsisi gerçekleşti.

Halkımız 31 Mart’ta bize tekrar görev verirse, ikinci dönemimizde, bugünkü fiyatlarla tahmini 40 – 50 milyon TL’lık bir bütçeyle, Fethiye Geçici Bakımevi’ni bölgenin en donanımlı Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi haline getireceğiz. Bunun sözünü şimdiden veriyorum. Gerçek hayvanseverlere kapımız sonuna kadar açık, bizi eleştirebilirler, bize yol gösterebilirler ama az sayıdaki bazı sözde hayvanseverlere tavsiyem; insanlardaki hayvan sevgisini siyasete alet etmesinler.”

DORUKTÜRK EGE – FETHİYE
ÜMİT AKSU

Bir reklam

#samurmotor
#dalaman 
0532 152 3767

Bu haber 136 kez okundu.
DORUKTÜRK EGE - 11:34 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.