Karamollaoğlu: İstanbul kararımızı istişare sonrası açıklayacağız

Gündem - Mayıs 9, 2019 11:06 am A A

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında partisinin İstanbul kararını geniş bir istişareden sonra açıklayacaklarını belirtti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık basın toplantısında YSK’nın İBB seçimini iptal etmesini değerlendirdi. Karamollaoğlu, Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim iptali kararına “YSK kararı, hukuk kurallarının yanlış yorumlanması değil, tamamen hukukun katledilmesidir. Bu karar YSK’nın alnına kara bir leke olarak tarihe geçecektir.” sözleriyle tepki gösterdi.

KESİN KARARIMIZI İSTİŞARENİN ARDINDAN AÇIKLAYACAĞIZ

Karamollaoğlu, yenilenecek İstanbul seçimlerinde Saadet Partisi’nin aday gösterip göstermeyeceğine dair soruya, “Biz seçim için kararımızı geniş bir istişareden sonra vereceğiz. Şuan için bu konuda kesin bir açıklama yapmayı gerek görmüyorum. Dün başkanlık divanını topladık. Yüksek İstişare Kurulunu da toplayıp onların da kararını alacağız. Genel İdare Kurulumuzdaki arkdaşlarımızla da bir istişarede bulunacağız. Kesin kararımızı bu toplantıların ardından açıklayacağız.” diye yanıt verdi.

Karamollaoğlu’nun konuşmasından başlıklar şöyle;

İsrail bir terör devleti vasfını adeta bir kimlik haline getirdi. Her ramazan ayının başında sürekli olarak Gazze’ye saldıran İsrail’i ve terörünü lanetliyorum.

Sözü hiç uzatmadan, dolandırmadan ifade etmek istiyorum ki, bu YSK kararı, hukuk kurallarının hatalı yorumlanması değil, tamamiyle hukukun katledilmesidir. Bu karar YSK’nın alnına kara bir leke olarak tarihe geçecektir.

Nasıl oluyor da Adalet ve Kalkınma Partili yöneticiler, kendi bekalarını ülkenin bekasına tercih ederler anlayamıyoruz. Görüyoruz ki, Ak Partili arkadaşlarının vicdanı kör olmuştur.

Ak Parti 94 ruhuna döneceğiz demişti. Biz de ruh çağırmakla gelmez dedik. Ama frene basamamışlar, 1940 ruhuna döndüler. Ellerinde olsa hiç tereddüt etmeden o sistemi geri getirirler. İktidara şu hatırlatmayı yapmadan geçemeyeceğim. Ebedi olan hiçbir iktidar olmamıştır bugüne kadar her gelen gitmiştir bazıları hayırla yâd edilmiş bazıları da ibretlik kötü bir miras bırakmıştır.

AK Partili yönetici arkadaşlar hakkı üstün tutmak için değil tam tersine, hakkı kendi menfaatleri amacıyla kullandıkları için anılacaklar. Tekebbürleri ile anılacak, zorbalıkları ile anılacaklar. Şimdiden ben bu arkadaşlarımızın tavırlarını değiştirmelerini, bugüne kadar uyguladıkları haksızlıklardan vazgeçmelerini temenni ediyorum.

Bugün kendilerini iktidara yamamış olanlar bilsinler ki, onlar da bu iktidarla beraber tarihin kara sayfalarına yazılacaklar.

İktidar iktidarda kalabilmek amacıyla, vatandaşın ekonomik sıkıntı içinde olmasına hiç aldırış etmiyor. Suçu kendisinde de bulmuyor. Sadece şu muhalefet var ya şu muhalefet diyorlar. Bu tabloyu meydana çıkaran sizsiniz. Her ne yaşanırsa yaşansın asla ve asla gelecekten ümit kesmemeliyiz.

Buradan iktidara sesleniyorum. Seçmen iradesine ipotek koyacak davranışlarla milleti lütfen germeyin. Bu seçimlerde medyanın ve resmi kurumların adil olmasına özen gösterin. Şaibeye yer verecek bir tutumun içine asla girmeyin.

Biz seçim için kararımızı biraz geniş bir istişareden sonra vereceğiz. Şuan için bu konuda kesin bir açıklamada bulunmuyorum. Dün başkanlık divanını topladık. Yüksek İstişare Kurulunu da toplayıp onların da kararını alacağız. Kesin kararımızı bu toplantıların sonrasında açıklayacağız.”

Ben iktidarı da muhalefeti de, insanları da vicdan ile karar vermeye davet ediyorum. Bu iktidar gitmeden bu memlekete adalet gelmez, huzur gelmez, yolsuzluk önlenemez.

Vatandaşımıza sesleniyorum. Adaletsizliğe rıza gösterirsek bir gün o adaletsizlik başımıza patlar. Zulme rıza gösterirsek bir gün o zulüm başımıza patlar. O haksızlıkla, o zulümle biz de karşı karşıya kalabiliriz.

Kaynak Kaçkar

Bu haber 251 kez okundu.

Gündem - 11:06 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.