Yunanistan ve Bulgaristan’a Solo Türk uyarısı

İKİNCİ SANCAK - Eylül 6, 2018 2:35 pm A A

Solo Türk’ün, sınır kenti Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü kapsamında yapacağı gösteri için komşu ülkelerin uyarıldığı bildirildi.
21 Kasım 2014 Cuma 18:57
 Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne’nin kurtuluş kutlamaları için Türk Hava Kuvvetleri’nin yüksek performanslı F-16 uçaklarıyla gösteri sunan ekibi Solo Türk’ü Edirne’de ağırlayacaklarını söyledi.

Ajandalarının doluluğu nedeniyle büyük uğraşlar sonucu gösteri programına Edirne’yi eklettirdiklerini belirten Şahin, şunları kaydetti:

“Türk Hava Kuvvetleri Komutanımızla görüştüm. Edirne’de bayramların, kurtuluşların ayrı kutlandığını söyledim. Komutanımız da içten aradığımı ifade ederek bir yazı istediler. Genelkurmay Başkanlığımıza bir yazıyla başvurduk, Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu da girişimde bulundu ve 25 Kasım Edirne’nin Kurtuluş gününde Solo Türk gösteri uçuşu yapacak.”

KOMŞULARIN SINIR İLÇELERİNDE YAŞAYANLAR UYARILACAK

Vali Şahin, Yunan ve Bulgar sınırlarında yaşayanların gösteri konusunda tedirgin olmaması için uyarılacağını belirtti.

İlgililere gerekli yazıların yazıldığını ifade eden Şahin, “Hem Yunan hem de Bulgar büyükelçiliklerine yazımızı yazdık. Pazartesi prova uçuşu, salı günü de gösteri uçuşu olacağını belirttik. Onlardan, herhangi bir tedirginlik yaratmasın diye vatandaşlarını uyarmalarını istedik” diye konuştu.

Bu haber 300 kez okundu.

İKİNCİ SANCAK - 2:35 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.