AKŞENER; “Yarın yeni bir dünya kurulur, Türkiye de o dünyada yerini alır”

DORUKTÜRK EGE - Ekim 8, 2019 8:06 am A A

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ABD Başkanı Trump’a sert tepki gösterdi.
Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ABD Başkanı Trump’a 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün “Yarın yeni bir dünya kurulur, Türkiye de o dünyada yerini alır” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni yasama yılının ilk grup toplantısında konuştu. Akşener konuşmasında, “Buradan büyük devlet adamı İsmet İnönü’nün sözleriyle Trump’a sesleniyorum: Yarın yeni bir dünya kurulur, Türkiye de o dünyada yerini alır” ifadelerini kullandı.

Akşener’in açıklamasından bir bölüm:

“Dün ülkemizin muhatap kılındığı küstahlık, yaşadığımız tüm tartışmalarımızın geride bırakılmasını gerekli kıldı. ABD Başkanı Trump’ın dün yaptığı açıklama, devlet aklıyla bağdaşmayan bir küstahlıktır.İç politikada siyasi rekabete devam edeceğiz, bir birimizi eleştireceğiz, ama dış tehditlere karşı bir tek partimiz vardır. O da al bayrak partisidir. Hiç kimse merak etmesin. Türkiye’nin devlet geleneği, dünya ülkeleriyle ilişkilerini başarıyla yönetecek güçtedir. Türkiye’nin dostları, Trump yönetimine tehditlerinin sonuçlarını anlatacaktır. Buradan büyük devlet adamı İsmet İnönü’nün sözleriyle Trump’a sesleniyorum: Yarın yeni bir dünya kurulur, Türkiye de o dünyada yerini alır. Trump’ın hadsizliğini, o terör koridorunu yararak, yüzüne vurmak zorundasınız.

DORUKTÜRK MERKEZ, Sabih Samur

 

 

Bu haber 210 kez okundu.

DORUKTÜRK EGE - 8:06 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.