BBP Lideri Mustafa Destici: “Devletin malına kim el uzatmışsa o elin kırılması lazım!”

Ekonomi - Eylül 7, 2022 8:18 am A A

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, son dönemde gündeme gelen yolsuzluk ve rüşvet iddialarına ilişkin “Kamuoyunda dillendirilen bütün iddialarla ilgili hukuk gereğini yapmalı. Devletin malı deniz tanımına biz çok şiddetli bir şekilde karşıyız. Devletin malına kim el uzatmışsa o elin kırılması lazım” diye konuştu.

Ankara Masası Genel Yayın Yönetmeni Fatih Atik’in konuğu Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici oldu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in paylaşımlarının ardından gündeme gelen rüşvet ve yolsuzluk iddialarına ilişkin konuşan Destici, duruşlarının net olduğunu belirterek “Biz ilkesel olarak bir duruş ortaya koyuyoruz kurulduğumuzdan beri. Biz her türlü, yolsuzluk, irtikap, rüşvet olabilir, yani gayri ahlaki olan bütün tutumların net bir şekilde karşısındayız” diye konuştu.

“HUKUK GEREĞİNİ YAPMALI”

“Kamuoyunda dillendirilen bütün iddialarla ilgili hukuk gereğini yapmalı” diyen Destici sözlerine şöyle devam etti:

“Burada gayri ahlaki bir durum varsa, birisi devletin malına el uzatmışsa, bir rüşvetle bir iş yapmışsa, bütün bunların araştırılmasını Büyük Birlik Partisi geçmişten bu yana savuna gelmiştir. Devletin malı deniz tanımına biz çok şiddetli bir şekilde karşıyız. Devletin malına kim el uzatmışsa o elin kırılması lazım!

‘Adalet mülkün temelidir’ deniyor eğer adalet mülkün temeliyse, adaletin daha hızlı hareket etmesi, daha net bir şekilde bu soruşturmaların sonuçlanıp, hak edenlerin hak ettiği cezayı alması gerekir.

Kamuoyunda dillendirilen iddialarla ilgili önce bir araştırma, soruşturma yapılır. Bu iddiaların altı araştırılır. Çünkü bu iddiaların bir kısmının da özellikle muhalefet tarafından, Millet İttifakı, altı masa ve onları destekleyen yandaş basın tarafından, iktidarı ve Cumhur İttifakı’nı yıpratmaya yönelik olduğunu da biliyoruz. Bunun siyasi bir amacının da olduğunu biliyoruz.”

AK Parti cephesinden peş peşe gelen ‘arınma’ çağrısına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Destici “Likayatli kadroların göreve getirilmesi için böyle bir iddiaların ortaya çıkmasına gerek yok. Böyle gayri ahlaki bir durum varsa onların zaten göreve getirilmemesi lazım” şeklinde konuştu.

#BBP
#adaletmülküntemelidir
#arınma

DORUKTÜRK MERKEZ

Bu haber 433 kez okundu.
Ekonomi - 8:18 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.